Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Adwentu
1. Trwamy w oktawie uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Codziennie o 17.45 odprawiane są nieszpory maryjne z procesją, a po nich Msza święta z kazaniem. Kazania głosi ks. Franciszek Dziedzic. Zachęcamy naszą asystę procesyjną do aktywnego włączania się w codzienne procesje.
 
2. Uroczyste zakończenie oktawy nastąpi we czwartek wieczorem. Mszy świętej wieczornej przewodniczyć będzie ksiądz biskup. Po Mszy  – koncert zespołu „Fos-Zoe” z poezjami ks. Zbigniewa Czuchry MS, pt. „Adwentowe zamyślenia”.
 
3. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Młodzież i dorosłych zapraszamy codziennie na g. 6.00, natomiast dzieci na 17.00 w poniedziałki, środy i soboty. Prosimy, aby na roraty przynosić ze sobą lampiony lub świece z okapnikami.
 
4. We wtorek przypada 30 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. W tym dniu chcemy się szczególnie modlić w intencji naszej Ojczyzny. O 9.00 będzie sprawowana Msza święta z okolicznościowym kazaniem.
 
5. W tym dniu odbędzie się też druga w tym miesiącu katecheza audiowizualna. Gościem spotkania będzie znana aktorka – Małgorzata Kożuchowska, a także dziennikarka i publicystka Elżbieta Ruman. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę pani Ruman zawierającą wywiady z wierzącymi aktorami, a także zdobyć autograf pani Kożuchowskiej. Rozpoczęcie spotkania o g. 19.40.
 
6. Już teraz zachęcamy do przystępowania do przedświątecznej spowiedzi. W naszym kościele spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej, a w dni powszednie dodatkowo od 10.30 do 12.00 oraz od 14.30 do 17.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Informujemy, że w Wigilię Bożego Narodzenia spowiadać będziemy tylko do g. 12.00.
 
7. Jeszcze przez tydzień trwać będzie akcja składania niepsujących się produktów żywnościowych do kosza przed ołtarzem św. Antonego. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w naszej parafii.
 
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
-  we środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 
9. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu wsparli akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 2624 zł.
 
10. W zakrystii dostępne są opłatki na wigilijny stół.
 
11. W kiosku klasztornym polecamy kartki świąteczne oraz kalendarze na przyszły rok. Zachęcamy też do zakupu świec „Caritas”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.