Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Adwentu
1. W zeszłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 2480 złotych. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i członkom Żywego Różańca, którzy przeprowadzili zbiórkę.
 
2. Wczoraj zakończyliśmy oktawę uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie dziękujemy naszej asyście procesyjnej, a także tym, którzy włączyli się we wspólne świętowanie.
 
3. (Od 6.00 do 15.00)Dzisiaj na Mszy świętej o 16.30 będziemy mogli usłyszeć zespół wokalny „Unanime”, który wykona utwory maryjne z różnych epok.
 
4. Działająca przy naszym klasztorze Fundacja „Charismata” zaprasza na film, pt. „October Baby” (czyt. oktober bejbi) opowiadający historię młodej dziewczyny, która dowiaduje się, że jest adoptowana, a jej narodziny miały miejsce w „dziwnych okolicznościach”. Film jest przeznaczony dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy na seanse w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie przy ul. Witolda 11 dzisiaj o 14.00, 16.30 i 19.00, oraz poniedziałek, środę i czwartek o 19.00. Specjalny pokaz filmu będzie miał miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7 we wtorek o 19.00.
 
5. We czwartek Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na ostatnie adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które rozpocznie się po Mszy świętej wieczornej.
 
6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy cykl katechez w Roku Wiary, pt. „Zrozumieć, aby uwierzyć…”. Pierwszą katechezę, pt. „Wierzę w Boga, który jest Ojcem” wygłosi o. Wiktor Tokarski. Rozpoczęcie bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej, czyli około g. 19.00. Katechezy będą transmitowane przez Radio Via.
 
7. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. W tym tygodniu spowiadać będziemy od 6.00 do 19.00. Spowiedź w wigilię zakończy się o godzinie 12.00. Osoby niedosłyszące spowiadamy w zakrystii po każdej Mszy świętej. Należy o to poprosić przed Mszą świętą lub zaraz po jej zakończeniu. Informujemy też, że podczas Świąt Bożego Narodzenia nie będziemy spowiadać.
 
8. W związku ze spowiedziami, w tym tygodniu Msze święte ze śpiewem i akompaniamentem organów będą odprawiane wyłącznie o 6.00 i 18.30 oraz dodatkowo we wtorek i piątek o 9.00.
 
9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na tacę w czasie Mszy świętych roratnich, a także osobom przynoszącym produkty żywnościowe do kosza wystawionego przed ołtarzem św. Antoniego. Z darów tych zostaną przygotowane świąteczne paczki dla ubogich osób i rodzin korzystających z pomocy zespołu „Caritas” działającego przy naszym klasztorze. Wydawanie darów będzie miało miejsce we czwartek od 14.00 do 18.00.
 
10. W opłatki na wigilijny stół można się jeszcze zaopatrzyć w zakrystii.
 
11. Do świąt Narodzenia Pańskiego pozostało 9 dni. Dzisiaj rozpoczniemy odprawianie nowenny do Dzieciątka Jezus.
 
12. W ostatnim czasie w naszej Bazylice oddaliśmy do użytku nowe drzwi boczne
 
13.  W kiosku klasztornym można nabyć kalendarz jubileuszowy ze zdjęciami z naszego Sanktuarium, miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” wydany z okazji rozpoczęcia Roku Jubileuszowego, a także świece „Caritas” na wigilijny stół. Zachęcamy też do nabywania czasopism katolickich. Do dzisiejszej „Niedzieli” dołączony jest obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej i tekstem abp. Wacława Depo i przeora Jasnej Góry wzywającym do ekspiacji za akt profanacji dokonany w zeszłą niedzielę.
 
14. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na niedzielne nieszpory o 18.00.
 
15. Po zakończeniu Mszy świętej w jedności dokonamy aktu ekspiacji za akt profanacji cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej dokonanego w niedzielę, 9 grudnia w Jej Jasnogórskim Sanktuarium. Po błogosławieństwie kapłan uda się do kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Tam odśpiewamy suplikację „Święty Boże”, odmówimy dziesiątek Różańca Świętego i zakończymy pieśnią „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo”. Ikona Jasnogórska, niezależnie od tego, czy się jest wierzącym, czy nie, pozostaje jednym z najważniejszych symboli naszej narodowej tożsamości. Kult Matki Bożej na Jasnej Górze i w wielu maryjnych Sanktuariach rozsianych po całej Polsce przez wieki stanowił fundament nadziei Polaków, a atak na niego jest atakiem na samą istotę polskości. Zachęcamy wszystkich do pozostania w kościele.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.