Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Adwentu
1. Dziś w godz. 11-14 w naszych Ogrodach Bernardyńskich odbywa się Kiermasz Adwentowy organizowany wraz z Wojewódzkim Domem Kultury. W programie m.in. prezentacja rękodzieła artystycznego, dewocjonalia, koncert zespołów z repertuarem adwentowym. Zapraszamy.
 
2. Jutro w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla sióstr zakonnych. Wszystkie osoby konsekrowane polecamy waszej modlitwie.
 
3. Także jutro zakończymy Oktawę ku czci Maryi Niepokalanie Poczętej. Zapraszamy na Nieszpory z procesją o 17.45 oraz Eucharystię o 18.30, której będzie przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
 
4. W czwartek 18 grudnia ok. godz. 19.15 rozpocznie się godzinny koncert pt. Pamięci Wojciecha Kilara, który będzie wspomnieniem o kompozytorze i hołdem w rocznicę jego śmierci. Wykonawcami będą uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych Nr 2 im. Wojciech Kilara w Rzeszowie tj. soliści, chór, orkiestra ZSM Nr 2 pod dyrekcją Stanisława Welanyka oraz gościnnie Katedralny Chór Chłopięco-Męski. Zapraszamy serdecznie.
 
5. Parafialny Zespół Caritas dziękuje uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego za pomoc w przygotowaniu paczek mikołajkowych dla dzieci oraz Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, która pomagała również w Biedronce w zbieraniu żywności na Święta dla potrzebujących rodzin. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi i błogosławi za tę posługę.
 
6. Od 1 do 21 grudnia (IV ndz Adwentu) przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na żywność z długim terminem ważności. Z zebranych darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla osób i rodzin potrzebujących wsparcia. Za wszystkie dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
7. Zespół Caritas będzie wydawał żywność potrzebującym i rodzinom wielodzietnym z parafii w dniu 16 grudnia (wtorek) w godz. 16.00 – 18.30 oraz 17 grudnia (środa) w godz. 16.00 – 18.00. Wejście przez nasze Centrum Bernardyńskie.
 
8. W kiosku klasztornym są jeszcze do nabycia świece Caritas Diecezji Rzeszowskiej na wigilijny stół w cenie 5 lub 12 zł. Dochód z ich sprzedaży, której przyświeca hasło Dziecko sercem rodziny jest przeznaczony na pomoc dzieciom. Kiosk jest czynny w niedzielę od 7.00 do 13.30, a w tygodniu od 7.30 do 10.30. Zapraszamy też do nabywania prasy katolickiej, kalendarzy, pamiątek.
 
9. W tym tygodniu od środy (17 grudnia) rozpoczniemy już całodzienną spowiedź przedświąteczną. Prosimy, aby nie odkładać przystąpienia do sakramentu pojednania na ostatnie dni przed Świętami.
 
10. Od wtorku 16 grudnia po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 
11. Poświęcone opłatki na wigilijny stół można jeszcze nabyć w zakrystii.
 
12. Zapraszamy na Msze św. Roratnie codziennie o godz. 6 rano.
 
13. Jesteśmy wdzięczni i składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
Autor:AS / 2014-12-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.