Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela wielkanocna
1.Dzisiaj rozpoczynamy VII Ogólnopolski  Tydzień Biblijny. Gorąco zachęcamy, abyście sięgnęli po Biblię w waszym domu i wczytywali się w Słowo, które Bóg do nas kieruje. W naszym Bernardyńskim Centrum przy Sanktuarium działa Grupa Biblijna, którą prowadzi O. Józef Krawiec, zapraszamy na spotkania.
Natomiast w najbliższą sobotę w Instytucie Pastoralnym przy ul Witolda odbędzie się Sympozjum Biblijne pt.  „Biblia a współczesne problemy rodziny”. Rozpoczęcie o godz. 9.
 
2. Dzisiaj o godz. 19 odbędzie się wielkie widowisko plenerowe pt. „Przez chrzest na Golgotę” w wykonaniu Zespołu Ludowego  „Sonina”. Organizatorzy zapraszają do Nowego Amfiteatru Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16c. 
 
3. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie zaprasza młodzież szkół średnich oraz młodzież studencką (dziewczęta i chłopców) na spotkanie modlitewne w ramach cyklu „Dialogi z Jezusem”. Spotkanie odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2015 r. (piątek) w kaplicy seminaryjnej w godzinach 19.00-21.30. W jego trakcie przewidziana jest modlitwa Słowem Bożym metodą lectio divina, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Celem spotkań jest tworzenie przestrzeni modlitewnej pomocnej w rozeznaniu życiowego powołania.
 
4. Informujemy, że na stronie Radia Via (www.radiovia.com.pl) znajduje się zakładka, w której można odsłuchać homilie głoszone przez ks. bpa Jana Wątrobę.
 
5. Diecezjalne Centrum ŚDM 2016, gorąco prosi wszystkich o przyjecie na kilka dni Młodych Pielgrzymów w 2016 roku. Będzie to młodzież zaopiniowana przez swoich duszpasterzy. Do końca kwietnia musimy podać adresy tych rodzin i mieszkań. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 
6. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci, w dniu 13 czerwca. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
 
7. W każdy czwartek zapraszamy wszystkich wiernych na wspólne odmawianie Liturgii Godzin, podczas Mszy św. wieczornej o 18.30.
 
8. Zapraszamy wszystkie pary narzeczonych oraz te, które jeszcze narzeczonymi nie są, ale pragną się lepiej poznać, na Wieczory dla Zakochanych, czyli kurs przedmałżeński, prowadzony w formie warsztatów. Kurs rozpoczyna się w poniedziałek 27.04.2015r. o godz. 18.30 w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno - Kulturalnym i obejmuje 8 spotkań raz w tygodniu. Prowadzącymi rekolekcje są małżeństwa i kapłan - animatorzy Spotkań Małżeńskich. W spotkaniach można uczestniczyć tylko parami. Więcej informacji na stronie rzeszow.spotkaniamalzenskie.pl  (w zakładce Wieczory dla Zakochanych), oraz na plakacie w przedsionku kościoła.
 
9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i literatury religijnej, którą można zakupić w naszym kiosku.
 
10. Dzisiaj o 18 śpiewamy w Bazylice Nieszpory, gorąco zapraszamy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.