Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela wielkanocna
1.      Dzisiaj przypada 6 - ta rocznica tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Módlmy się w intencji ofiar katastrofy i w intencji wszystkich, którzy dla Ojczyzny oddali swoje siły, umiejętności, a nawet życie.
 
2.      W dniach od 14 do 16 kwietnia odbędzie się Konferencja Plenarna KEP i Uroczystości jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu i Gnieźnie z udziałem Legata Papieskiego, Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, oraz Polskiego Rządu. Zachęcamy do żarliwej modlitwy w intencji Ojczyzny, oraz do udziału w tych wydarzeniach przez media. Prośmy gorąco o światło i siły dla prezydenta, członków rządu i parlamentarzystów, aby mężnie i umiejętnie bronili naszej suwerenności w kraju i na arenie międzynarodowej, oraz o to, aby ustała ta haniebna targowica, która niszczy Polskę, a ośmiesza Polaków.
 
3.      W przyszłą Niedzielę 17 kwietnia,  przeżywać będziemy Niedzielę  Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które rozpocznie Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o modlitwy w tych intencjach. Świat chrześcijański wypatruje na naszych kapłanów i misjonarzy.
 
4.      We wtorek, 19 kwietnia 2016 r. - Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza o godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie na Mszę Św. za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Po Mszy św. konferencję wygłosi ks. dr hab. Janusz Szulist z Torunia, pt: „Laickość państwa. Relacja Kościoła do państwa w nauczaniu Josepha Ratzingera/Benedykta XVI”.
 
5.      Zapraszamy na ogólnopolskie sympozjum naukowe: Wiarygodne oblicze Kościoła w Polsce. 1050. Rocznica chrztu, które odbędzie się w czwartek 21 kwietnia 2016 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11a w godz. 9.00-12.30
 
6.      Rzeszowskie kina „Helios” i „Zorza” zapraszają na film: Bóg nie umarł 2”. Kino „Helios” oferuje także możliwość wyświetlenia filmu „Cuda z nieba” dla grup zorganizowanych.
 
7.      Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach z racji Roku Miłosierdzia, organizuje ciekawe duchowe akcje. Są to: SMS - owa Koronka za Konających, Dzieło Pokutne i Całodobowa Pierwszopiątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zachęcamy do udziału w nich.
 
8.      Zachęcamy do czytania tygodników katolickich, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów mówiących o znaczeniu Chrztu Polski w dziejach naszego narodu. W naszym sklepiku można też nabyć specjalne monety upamiętniające 1050-tą rocznicę tego jakże ważnego wydarzenia.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.