Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkanocna
1. Przeżywamy IX Niedzielą Biblijną, a zarazem Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego hasło brzmi: „weź i czytaj”. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po Biblię, a dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego na godzinę 18.
Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski i troska o rozwój w nas łaski chrztu świętego. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma ukazywać Pismo Święte jako znak kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy. Co tydzień na facebooku i na stronie internetowej Dzieła Biblijnego będzie drukowany kolejny fragment Pisma św. z odpowiednim komentarzem. Zapraszamy też na stronę naszego Sanktuarium.
 
2. Już jutro gorąco zapraszamy do udziału  w Nabożeństwie Majowym o godz. 18. W tym jubileuszowym roku XXV- lecia naszej diecezji czytanki majowe ukazywać nam będą wizerunki Pana Jezusa, Matki Bożej i świętych, czczone w rzeszowskiej diecezji.
 
3. We wtorek  2 maja,  przeżywamy  Dzień Flagi Państwowej.  Zachęcamy do wywieszenia flag na domach, aby dać świadectwo naszej tożsamości  i miłości  do Ojczyzny.
 
4. W środę, 3 maja,  Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i uroczystości patriotyczne – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Rzeszowskiej Farze o godz. 9.30, a kontynuowane będą na Rzeszowskim Rynku .W Bazylice porządek Mszy jak w Niedzielę.
 
5. W domach zakonnych naszej diecezji odbywa się peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W najbliższą środę o godz.16.30 wizerunek Pani Jasnogórskiej powitamy w naszej wspólnocie.
 
6. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych w parafii z posługą sakramentalną.
 
7. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika, w sobotę święto Apostołów Filipa i Jakuba.
 
8. W przyszłą Niedzielę, 7 maja w WSD w Rzeszowie odbędzie się wielkanocne spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 
9. WDK w Rzeszowie zaprasza 7 maja o godz. 17, na charytatywny Koncert zespołu „Perła” z diecezji lwowskiej, na budowę polskiego, katolickiego przedszkola w Dolinie.
 
10. Z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na Błoniach Jasnogórskich w sobotę, 13 maja o godz.14:00 odbędzie się uwielbienie Boga wraz z Maryją Królową Polski. W naszej Bazylice w dniu 13 maja po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy cykl 6-ciu comiesięcznych Nabożeństw Fatimskich.
 
11. Zapraszamy do klasztornego sklepiku, gdzie można zakupić Pismo św., którego nie powinno zabraknąć w żadnym katolickim domu.
 
12. Pomódlmy się w intencji naszego O. Mariana Wachowicza w dniu jego imienin.
 
13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana:
+ Daniela Kidacka, zam. przy ul. Marszałkowskiej, oraz Zofia Gaweł, zam. przy ul. Podchorążych. Polećmy je miłosierdziu Bożemu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.