Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkanocna
1. Od kilku dni na praktyce w naszym klasztorze przebywa brat diakon Fabian Wikiera, absolwent naszego Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Witamy go serdecznie i życzymy owocnego przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich.
 
2. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością świętego Antoniego z Padwy. Z tej okazji zapraszamy na Msze święte z kazaniami we wtorki o g. 9.00.
 
3. Osoby zainteresowane wspólnym czytaniem i rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy do prowadzonej przez o. Pawła „Grupy Biblijnej”, która spotyka się w auli Jana Pawła II w soboty o 17.00. Prosimy, by na spotkania przynosić ze sobą egzemplarz Pisma Świętego.
 
4. Zakończyliśmy prace renowacyjne w kaplicy Jezusa Cierpiącego. Renowacji została poddana polichromia, a także ołtarz. W ostatnich dniach zakończono też wykonanie nowej kamiennej posadzki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają renowację Bazyliki swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi.
 
5. Informujemy, że od kilku dni trwają prace nad montażem systemu przeciwpożarowego w kościele. Osoby, które chciałyby wesprzeć te prace finansowo prosimy o kontakt z kustoszem sanktuarium lub proboszczem. Ofiary można też przelewać na konto naszego klasztoru. Numer jest dostępny na stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl
 
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie przy ul. 3 Maja odbędzie spotkanie i zapisy na IV Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa do Lwowa. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 25 do 30 czerwca.
 
7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
-   we wtorek – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen;
-   we środę – święto świętego Marka, Ewangelisty.
 
8. Zapraszamy do odwiedzania kiosku klasztornego. Można w nim kupić prasę katolicką, książki poświęcone życiu duchowemu, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
9. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na niedzielne nieszpory o g. 18.00.
 
10. Komunikat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie:
Czekamy na kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu miasta Rzeszowa, którzy obdarzą je miłością, ciepłem, dadzą poczucie bezpieczeństwa, stworzą stabilne środowisko i przygotują do samodzielnego życia. […] Osoby zainteresowane stworzeniem prawdziwego domu dla dzieci pokrzywdzonych przez los, mogą zgłosić się do Zespołu do Spraw Organizacji Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Skubisza 4.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.