Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkanocna
1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy V Ogólnopolski Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Ja wierzę Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”. Gorąco zachęcamy do lektury i rozważania Słowa Bożego zarówno w rodzinach jak i w czasie modlitwy indywidualnej.
Przy naszej Bazylice zawiązała się „Grupa Biblijna”, której spotkania odbywają się w każdy czwartek. Najbliższe spotkanie: 18 kwietnia o g. 17.00 w salce młodzieżowej.
 
2. W najbliższy wtorek rozpoczniemy nowennę tygodni przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o 9.00 oraz nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań. W tym roku w przygotowaniu do uroczystości będzie nas prowadził o. Marian Wachowicz.
 
3. We wtorek wieczorem zapraszamy na bardzo ciekawą katechezę audiowizualną, pt. „Dowody zmartwychwstania Jezusa”. Gościem spotkania będzie Grzegorz Górny współautor książki poświęconej relikwiom chrystusowym.
 
4. W piątek swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Ekspedyt Osiadacz. Zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy świętej o 18.30.
 
5. W sobotę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się kolejna katecheza w cyklu „Zrozumieć, aby uwierzyć”. Gość spotkania – ks. Janusz Podlaszczak – podejmie temat: „Wierzę w Boga, który zwyciężył śmierć”. Spotkanie będzie transmitowane przez Radio Via.
 
6. Wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze filmu „Cristiada” gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina. Obraz grany jest w obu rzeszowskich kinach „Helios”. Już dzisiaj informujemy, że prawdopodobnie w przyszłą niedzielę o 19.30 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z producentem filmu Pablo Jose Barroso, który przybędzie do Polski w związku z promocją tego niezwykłego dzieła. O szczegółach poinformujemy za tydzień.
 
7. Odpowiadając na prośby wielu sympatyków naszego Sanktuarium, którzy chcą mieć w swoich domach kopię figury Matki Bożej Rzeszowskiej bez wotywnej sukienki, informujemy że od dzisiaj przyjmujemy zapisy na nowe figurki, przygotowane z pyłu marmurowego i ręcznie malowane. Figurki są dość drogie, dlatego będą przygotowywane wyłącznie na zamówienie. Czas oczekiwania wynosi od 2 do 4 tygodni (w zależności od ilości zamówień). Figurki można oglądać i zamawiać w kiosku klasztornym.
 
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne o 18.00.
 
9. Zgodnie z informacją zawartą w komunikacie Księdza Biskupa, zaraz nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie suplikacji wynagradzającej za akt profanacji w Wyżnem. Prosimy, aby pozostać w kościele.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.