Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkanocna
1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Gorąco zachęcamy do lektury i rozważania Słowa Bożego w rodzinach, wspólnotach jak i w czasie modlitwy indywidualnej.  Przy naszej Bazylice istnieje „Grupa Biblijna”, której spotkania odbywają się w każdy czwartek o g. 17.00 w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Opiekunem grupy jest o. Józef Krawiec.
 
2. We czwartek rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele o g. 18.00. Zachęcamy też do śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy osiedlowych lub przydrożnych kapliczkach.
 
3. Informujemy, że w najbliższą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy w poniedziałek i piątek od 16.00 do 18.00.
 
4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na kolejne Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w najbliższą środę o 19.15, a zakończy 11 czerwca.  Konferencje w czasie seminarium głosić będzie Witek Wilk. Zachęcamy do zabierania ulotek z półek pod chórem organowym i z przedsionka kościoła.
 
5. W sobotę o g. 16.00 w kościele św. Józefa na Staromieściu zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II dla mieszkańców Osiedla Tysiąclecia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 
6. Dziękując za kanonizację Jana Pawła II Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Odbędzie się ona w sobotę, 10 maja. Rozpoczęcie o g. 5.30. Zapisy: codziennie po Mszy świętej wieczorowej (obok kiosku). Koszt: 60 zł.
 
7. W przyszłą niedzielę o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji jubileuszu 60-lecia Koła Przewodników Terenowych i Beskidzkich przy Oddziale PTTK w Rzeszowie. Modlitwie będzie przewodniczył ks. bp Jan Wątroba.
 
8. W dniach 30 maja do 1 czerwca odbędą się trzydniowe rekolekcje dla narzeczonych organizowane przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę o 17.00. Rekolekcje stanowią alternatywną formę kursu przedmałżeńskiego. Zainteresowani mogą zapoznać się ze szczegółami na plakacie w przedsionku kościoła lub u o. Amosa. Zapisy pod numerem telefonu i adresem e-mail podanych na plakacie.
 
9. Dziękujemy wszystkim, którzy przynosili do kosza niepsujące się produkty żywnościowe przeznaczone dla polskich kombatantów na Litwie, Ukrainie i w Białorusi. Zebrano 110 kg żywności i przekazano je do centrali w Przemyślu, gdzie zostaną rozdzielone i przesłane dalej.
 
10. W rzeszowskich kinach można oglądać film, pt. „Jan Paweł II - Santo subito. Świadectwa świętości”. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego dokumentu.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo majowe o 18.00. 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.