Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkiego Postu
1.Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy po każdej Mszy św. zbieramy do puszki ofiary na wsparcie pracy naszych misjonarzy
 
2. Do końca Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie znajdował się kosz na trwałe art. spożywcze i środki czystości dla potrzebujących. Zachęcamy również do zabrania Skarbonek wielkopostnych, do których można zbierać jałmużnę wielkopostną, jak też do nabywania w naszym kiosku Baranków Caritas na stół wielkanocny. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Już teraz dziękujemy za Wasze wsparcie.

3. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na projekcję filmu:”Bóg nie umarł”. Film ukazuje pasjonujący spór  między studentem a profesorem i innymi uczestnikami kursu filozoficznego, o istnienie Boga.
 
4. Przygotowując się do uroczystości Św. Józefa, „Nasz Dziennik” od wtorku, 10 marca br. rozpocznie drukowanie Nowenny do Św. Józefa o uproszenie potomstwa. Jest to wyjątkowa i niezwykle skuteczna nowenna. Świadczą o tym liczne świadectwa małżeństw. Zachęcam do zakupu „Naszego Dziennika”.
 
5. W piątek, 13 marca, będziemy przeżywać drugą rocznicę pontyfikatu papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Ojca Świętego.
 
6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Bernardyńskiej informuje o trwających od 2 do 20 marca zapisach do:
klasy I - dzieci 6 i 7 letnich i do Punktu Przedszkolnego - dzieci 4 i 5 letnich. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy do odwiedzenia Szkoły i zapoznania się z jej ofertą.
Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji oraz szczegółowa oferta dydaktyczno-wychowacza Szkoły są dostępne na stronie internetowej www.sp1.rzeszow.pl oraz w Sekretariacie Szkoły.
 
7. Już dzisiaj gorąco zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium, które tradycyjnie rozpoczną się w V Niedzielę W.P., czyli 22 marca. Porządek rekolekcji podamy w najbliższym czasie.
 
8. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w których rozważamy najistotniejsze tajemnice naszej wiary. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice rozważane jest: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18 – tej. Dodatkowo Droga Krzyżowa z udziałem dzieci ma miejsce w każdy piątek o godz. 17, a z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym śpiewane są w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.