Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkiego Postu
1.      W naszej Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, przeżywamy  Kanoniczna Wizytacja Księdza Biskupa. Wikariusz Generalny naszej diecezji Ks. Bp Edward Białogłowski w dniach 28 i 29 lutego przybywa do nas jako Pasterz i Następca Apostołów, aby poprzez głoszone Słowo Boże, sprawowaną Eucharystię i błogosławieństwo, odnowić, pogłębić i umocnić naszą wiarę.
- Dzisiaj po Sumie o godz. 12. spotka się z członkami Grup Duszpasterskich, na Mszy św. o godz. 15 będzie się modlił z chorymi, a na Mszy św. o 16.30 spotka się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
- Jutro przed południem odwiedzi Przedszkole Nr 15, Szkołę Podstawową Nr 1, i spotka się z młodzieżą z Zespołu Szkół Budowlanych. Po południu odwiedzi chorych i rodziny wielodzietne w parafii. Wieczorem o godz. 18.30 odprawi Mszę św., na która gorąco zapraszamy wszystkich parafian, aby modlić się pod przewodnictwem Księdza Biskupa i przez jego posługę przyjąć pasterskie błogosławieństwo,
 
2.      Od poniedziałku do środy (28 – 29 luty) w naszej parafii trwać będą rekolekcje dla młodzieży szkolnej. Przy tej okazji przypominamy, że w każdej szkole zarówno młodzież jak i dzieci maja trzydniowe wielkopostne rekolekcje, bardzo prosimy rodziców, aby dopilnowali tego by dzieci wzięły udział w swoich szkolnych rekolekcjach.
 
3.      Tegoroczny Wielki Post ma szczególny wymiar ze względu na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. W naszej Bazylice przechodząc przez Bramę Miłosierdzia, każdego dnia pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do odmawianiaKoronki do Bożego Miłosierdzia w Cudownej Kaplicy M.B. Rzeszowskiej przed Najśw. Sakramentem każdego dnia o godz. 15.
 
4.      W wigilię W. Postu – 9 lutego papież podczas spotkania w Watykanie z Misjonarzami Miłosierdzia papież Franciszek przywołując słowa Chrystusa z Ew. św. Łukasza: „radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca ”, powiedział:
to Bóg – Ojciec jest Tym, który nas zaprasza na ucztę, zastawioną z okazji powrotu „marnotrawnego syna”. Nawiązując do tych słów, zachęcił nas do zorganizowania w naszych duszpasterskich wspólnotach „celebracji Sakramentu Pokuty i Pojednania”, zwłaszcza w kontekście IV Niedzieli W. Postu – Niedzieli Radości (Laetare).
 
5.      Nasza diecezja wydała mały folder pt. „Jubileusz Miłosierdzia w diecezji Rzeszowskiej”, który przybliża istotę Roku Miłosierdzia i mówi o duchowych zadaniach i ich owocach. Prosimy, aby je zabrać do domu i pochylić się nad ich treścią. Natomiast w przyszłą Niedzielę rozprowadzać będziemy małą książeczkę wydana przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji pt.: Przewodnik w osobistym odprawianiu Sakramentu Pokuty.
 
6.      Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej w nabożeństwach Drogi Krzyżowejw poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00., oraz Gorzkich Żaliz kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 17.30. W tym roku Gorzkie Żale transmitowane  są przez nasze diecezjalne radio VIA. Dodatkowo w każdy piątek ma miejsce Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godz. 19.10.
 
7.      Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe art. spożywcze dla potrzebujących, które rozdamy ubogim rodzinom parafii na wielkanocne święta.
8.      Pod chórem i w przedsionku kościoła wystawione są Skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, z których ofiary przed Wielkanocą przekazane są na pokrycie leczenia chorych dzieci. Zachęcamy także, aby na Caritas przeznaczyć 1% naszego podatku wpisując odpowiedni KRS (szczegóły na plakacie).


9.      We wtorek, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św., do kościoła Farnego w Rzeszowie na godz. 10.30, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego.
 
10.  W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych w parafii.
 
11.  W piątek, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Kazimierza Górnego.  Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Ks. Biskup odprawi Mszę św. w naszej bazylice w czwartek, 3 marca, o godz. 18.30, po której będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w naszym Bernardyńskim Centrum. Informujemy równocześnie, że we wtorek 23 lutego, Ks. Biskup Kazimierz Górny został w Krakowie odznaczony medalem „Bene Merenti” - Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Cieszymy się i gratulujemy.
 
12.  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Rzeszowie  przy ul. Bernardyńskiej 4 serdecznie zaprasza w dniu 5 marca czyli najbliższą sobotę w godz. od 9.00 do 12.00 na Dzień Otwarty Szkoły. Zaproszenie skierowane jest do rodziców i dzieci w celu zapoznania się z placówką, oraz nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
 
13.   Zapraszamy do klasztornego sklepiku, gdzie można nabyć prasę katolicką, a także specjalną monetę: talar wybity przez mennicę na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.
 
14.  Dzisiaj jeszcze zapraszamy na wspólne śpiewanie Gorzkich Żali o godz. 17.30
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.