Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkiego POstu
1.Serdecznie dziękujemy za ofiary na wsparcie misji i misjonarzy, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Zebraliśmy kwotę 2.280 zł.
 
2. Już dzisiaj zapraszamy Was do udziału w ważnym wydarzeniu jakie będzie miało miejsce w naszej Wspólnocie Parafialnej w dniu 5 kwietnia wieczorem, kiedy dokonamy Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby uczcić Jego Królewską godność. Do tej Intronizacji będziemy się przygotowywać poprzez Rekolekcje Wielkopostne od 2 do 5 kwietnia, które poprowadzą OO. Redemptoryści.
 
3. W piątek, 24 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Życia. W Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego o godz. 9.30. odbędzie się konferencja  z okazji XIII Narodowego Dnia Życia pt.: „Kochając Życie, wspieramy Rodzinę”.
 
4. W Uroczystość Zwiastowania NMP w sobotę 25 marca u nas porządek Mszy św. niedzielny. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej o 18.30 będzie możliwość podjąć modlitewne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy wyjściu z kościoła znajdują się informacje na ten temat i gotowe blankiety, które trzeba wypełnić i przynieść ze sobą w sobotę wieczór na Mszę św. Zachęcamy do włączenia się w ten duchowy dar dla życia i o modlitwę w intencji ochrony życia każdego człowieka, oraz  za wszystkich troszczących się o życie.
 
5. W sobotę też rozpoczynamy obchody jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji. Rok Jubileuszowy rozpocznie uroczysta Msza św. w Rzeszowskiej Farze o godz. 16, na którą serdecznie zapraszamy. Z okazji srebrnego jubileuszu diecezji został przygotowany film dokumentalny „25-lecie Diecezji Rzeszowskiej”, który zostanie wyświetlony w piątek, 24 marca  godz. 18.00 w TVP3 Rzeszów, zachęcamy do jego obejrzenia.
 
6. Szkoła Podstawowa Nr 1przy ul. Bernardyńskiej nad którą jako parafia pełnimy duchową i religijną opiekę, w najbliższą sobotę w godz. od 10 do 13 organizuje Dzień Otwarty dla uczniów i rodziców. W programie: zabawy muzyczne, plastyczne, ruchowe, edukacyjne, wystawy, pokazy i inne atrakcje, na które serdecznie zaprasza dyrekcja wraz z nauczycielami. W imieniu Szkoły informujemy, że nabór do klas I rozpocznie się 3 kwietnia, natomiast do punktu przedszkolnego 10 kwietnia.
 
7. W przyszłą Niedzielę odbędzie się promocja książki: Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie i jego historia od I do X wieku, której autorem jest o. Narcyz Klimas, wykładowca uniwersytecki w Jerozolimie.
 
8. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne. Droga Krzyżowa: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 17.30.
 
9. Przy ołtarzu św. Franciszka jest koszna trwałe art. spożywcze dla ubogich. Natomiast pod chórem są jeszcze skarbonki wielkopostne.
 
10. W sklepiku klasztornym są w sprzedaży baranki wielkanocne na stół świąteczny. Zachęcamy również do nabywania prasy i książek religijnych.
 
11. Jutro Liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisław Grys zam. przy ul. M. Konopnickiej 1, + Józefa – Katarzyna Pyziak zam. przy ul. Marszałkowskiej 15 i + Henryka – Maria Demus również z ul. Marszałkowskiej 15.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.