Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj po Mszach świętych można składać datki do puszek na rzecz pomocy misjonarzom. Już teraz składamy staropolskie: „Bóg zapłać!”.
 
2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu zakupili piernikowe serca z okazji „Kaziuków”. W ten sposób zebraliśmy 1513 złotych na rzecz polskiej młodzieży ze Wschodu, która studiuje w Rzeszowie. Dziękujemy też Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, która włączyła się w przeprowadzenie tej szlachetnej akcji.
 
3. Od przyszłej niedzieli zaczniemy w naszym kościele zbiórkę na rzecz pomocy ubogim w naszej parafii. Członkowie parafialnej „Caritas” będą zbierać datki do puszek, a przy ołtarzu św. Franciszka zostanie wystawiony kosz na niepsujące się produkty żywnościowe. Obecnie z pomocy płynącej z naszego kościoła korzysta 300 rodzin. Z miesiąca na miesiąc ubogich jednak przybywa. W związku z tym zwracamy się do Was – kochani – o wsparcie tych akcji. Pomóżmy tym, którym wiedzie się znacznie gorzej od nas.
 
4. W tym tygodniu – we środę, czwartek i piątek – swoje rekolekcjew naszym kościele odbywać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie. Program rekolekcji zostanie podany zainteresowanym dzieciom – w szkole.
 
5. Młodych, którzy chcieliby dołączyć do naszej scholizapraszamy na próby śpiewu, które odbywają się w auli bł. Jana Pawła II w czwartki po Mszy świętej wieczornej. Za zespół jest odpowiedzialny organista naszej Bazyliki – p. Michał Legowicz.
 
6. W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Życiazachęcamy do pobierania deklaracji przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka poczętego, które zostały wyłożone w przedsionku kościoła pod gablotami. Uroczyste przyjęcie do tego dzieła nastąpi w sobotę, 24 marca podczas Mszy świętej o 18.30.
 
7. Rekolekcje wielkopostne w naszej Bazylice rozpoczną się już za dwa tygodnie, czyli w niedzielę, 25 marca. Poprowadzi je ks. Jacek „Wiosna” Stryczek. Równolegle do rekolekcji ogólnychbędą też miały miejsce specjalne rekolekcje dla mężczyzn pod hasłem: „Walczyć, kochać, wierzyć”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.rekolekcje.rzeszow.pl
 
8. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych, pt. „Z nadzieję na zmartwychPOWSTANIE” w wykonaniu Bartka Jaskota z zespołem. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym koncercie.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki poświęcone tematyce duchowości, kartki świąteczne, a także cukrowe baranki na stół wielkanocny.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.