Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Wielkiego Postu
1. Konferencja Episkopatu Polski podaje nowe brzmienie IV przykazania kościelnego. Obecnie brzmi ono w następujący sposób: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Oznacza to, że:
-  post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia;
-  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w Środę Popielcową oraz piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości; dotyczy ona wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia;
-  powstrzymywanie od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
 
2. Jutro obchodzić będziemy 10. Narodowy Dzień Życia. Zapraszamy na Mszę świętą pod przewodnictwem księdza biskupa o g. 18.30.
 
3. We wtorek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane wg porządku świątecznego, a więc o 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30 oraz o 16.30 i 18.30. Uroczystego aktu podjęcia duchowej adopcji będzie można dokonać podczas Mszy świętej o g. 18.30. Stosowne formularze dostępne są pod chórem organowym i w przedsionku kościoła.
 
4. Dnia 25 marca przypada również kolejna rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej. Uroczysta Msza święta z tej okazji będzie sprawowana w katedrze o g. 18.00.
 
5. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45. Szczegółowy plan nabożeństw pasyjnych został opublikowany na plakacie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl
 
6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 6 kwietnia w naszym kościele rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, a dzień później „3. Męskie Rekolekcje u Bernardynów”. W tym roku poprowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Z przedsionka kościoła i półek pod chórem można zabierać ulotki z programem rekolekcji. Zachęcamy, aby zabierać kilka egzemplarzy by osobiście zaprosić na te rekolekcje znajomych, czy sąsiadów.
 
7. Dobiegają końca prace w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Została już zamontowana szyba, która chroni Cudowną Figurę przed mechanicznym uszkodzeniem, a także kradzieżą. W tym tygodniu zostanie jeszcze zainstalowany nowy silnik do zasuwy obrazowej. Po zakończeniu tych prac zajmiemy się przygotowaniem tablicy ogłoszeniowej przed Bazyliką i stojakami na rowery, o które prosi wiele osób nawiedzających nasze Sanktuarium. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją życzliwością, modlitwą i ofiarami materialnymi wspierają prowadzone przez nas inwestycje.
 
8. Dzisiaj przy wyjściu z Bazyliki można nabyć baranki cukrowe i świece wielkanocne przygotowane przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży zostanie poświęcony na częściowe pokrycie kosztów leczenia ciężko chorych dzieci.
 
9. Przypominamy, że przez cały Wielki Post do kosza przy ołtarzu św. Franciszka, można składać niepsujące się produkty żywnościowe, z których „Caritas” naszej parafii przygotuje paczki świąteczne dla ubogich.
 
10. W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy składkę do puszek na Dzieło Pomocy misjonarzom „Ad Gentes”. Zebraliśmy 2185 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i członkom „Żywego Różańca” działającego przy naszym klasztorze za przeprowadzenie zbiórki.
 
11. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić prasę katolicką, książki oraz pamiątki z naszego Sanktuarium. W tym tygodniu do „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”, w promocyjnej cenie, dołączona jest książka bł. Katarzyny Emmerich, pt. „Pasja” opisująca Mękę Pańską.
 
12. Od kilku dni w kinach można oglądać animowany film dla dzieci poświęcony Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II, pt. „Karol, który został świętym”.
 
13. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 
14.            W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Julian Ostrowski. Powierzmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.