Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzi. o. Konstancjusz Makówka. Życząc solenizantowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej zapraszamy na modlitwę w jego intencji w piątek o 18.30.
 
2. Od lutego tego roku w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno –
Kulturowym odbywać się będą co dwa tygodnie spotkania GRUP WSPARCIA:
– dla pacjentów onkologicznych oraz dla bliskich osób chorych onkologicznie.
Celem tych spotkań jest umożliwienie uczestnikom wymiany myśli i uczuć
we wspierającym otoczeniu, oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań napotykanych problemów.
Prowadzona terapia jest nieodpłatna, kontakt do prowadzących zamieszczony jest w gablocie na zewnątrz.
 
3. W każdy poniedziałek o godz. 19 w naszym Religijnym Centrum odbywają się spotkania Chóru. Nasz Chór, aby istniał i pięknie ubogacał Liturgie sprawowaną w  Bazylice, potrzebuje wsparcia o nowe głosy. Zachęcamy i zapraszamy na poniedziałkowe ćwiczenia wszystkich którzy lubią śpiewem wielbić Boga.
 
4. W każdy czwartek zapraszamy na wspólne odmawianie Liturgii Godzin. Podczas Mszy św. Konwenckiej o 18.30, czyli koncelebrowanej przez naszą klasztorną wspólnotę, wraz z wiernymi odmawiamy Nieszpory z Liturgii Godzin.
 
5. Dzisiaj zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 17.30 wraz z Panem Michałem i udziałem Ojców. Natomiast w przyszłą Niedzielę 31 stycznia o 17.30 młodzież  Zespołu Szkół Budowlanych w Rzeszowie wykona program słowno-muzyczny o Bożym Narodzeniu.
 
6. Gorąco zapraszamy do czytania prasy katolickiej, gdzie w tygodnikach: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło i innych można znaleźć wiele ciekawych artykułów. Są do nabycia w naszym kiosku. Chciejmy przynajmniej Dzień Pański jakim jest Niedziela, poświęcić na pogłębienie naszej wiedzy religijnej i ugruntowanie wiary. Niedzielne kazanie jest tylko zaczynem, nie wystarczy, aby w dobie obecnej wypracować w sobie jasne i prawidłowe spojrzenie na współczesne problemy.
 
7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  
Zofia – Maria Florczak, zam. ul. M. Konopnickiej 1
Eleonora Jaśko zam. ul. H. Sienkiewicza 7
Maria Grabowiecka, zam. ul. M. Konopnickiej 3
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.