Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Zwykła
1.Do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach módlmy się szczególniej o wzajemne poszanowanie wśród wyznawców Chrystusa.
 
2. 26 stycznia przeżywać będziemy Dzień Islamu, a w czwartek 27 stycznia Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. Wszystkie religie monoteistyczne, również i nasza, czczą jednego Boga, choć nazywają Go inaczej, módlmy się aby zaniknął fundamentalizm religijny, który prowadzi do nienawiści wobec innych wyznawców.
 
3. W przyszłą Niedzielę swoje imieninowy obchodzi nasz współbrat O. Konstancjusz Makówka OFM. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i polecamy waszej modlitwie.
 
4. W niedzielę, 29 stycznia jest obchodzony, Światowy Dzień Trędowatych. Fundacja Follereau ( Folero) prowadzi wioski i szpitale dla trędowatych, będące pod opieką misjonarzy. Zachęcamy do wsparcia modlitewnego i materialnego misjonarzy pracujących na co dzień wśród chorych na trąd. Szczegóły na plakacie.
 
5. W przyszłą Niedzielę o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się III Koncert Chórów Akademickich Rzeszowa pt.: „Leć kolędo…”, szczegóły w gablocie, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 
6. Od 1 lutego do 8 marca w każdą środę o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor będzie Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych, które poprowadzi Marcin Zieliński. Szczegóły i zapisy na stronie: www .miriam.rzeszow.pl
 
7. Do końca ferii zimowych, popołudniowy dyżur w spowiedzi w naszym Sanktuarium trwa od godziny 15 do 16.30, do południa bez zmian.
 
8. Szopka Bożonarodzeniowa, do której zapraszamy szczególnie dzieci czynna jest codziennie od godziny 10 do 18.Trwa też czas kolędowania, dlatego o. Rafał wraz z panem Michałem zapraszają dzisiaj na wspólne kolędowanie w Bazylice o godz. 17.30.
 
9. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dra K-ła,
w środę święto Nawrócenia św. Pawła Ap.,
w czwartek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,
w piątek bł. Jerzego Matulewicza, bpa,
w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dra K-ła.
 
10. Nie ustawajmy w modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Obserwujemy zamieszki w USA, które pokazują że i tam mniejszość wyborcza nie chce uznać demokratycznego wyboru większości. Słowami Księdza Piotra Skargi, módlmy się w intencji rządzących naszym krajem i w intencji wszystkich Polaków, aby w mądrości i spokoju pochylili się nad budowaniem pomyślności naszej Ojczyzny.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.