Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj o 13.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu obdarzonej niezwykłym głosem, laureatki programu „Mam talent” Magdy Welc. Po koncercie będzie można nabyć płytę z kolędami w wykonaniu artystki i w ten sposób wesprzeć rozwój jej talentu.

2. We wtorek o g. 19.10 będzie miała miejsce katecheza audiowizualna, pt. „Nawrócić nawróconych” nawiązująca do słów Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mt 1, 15). Gościem spotkania będzie związany z drogą Neokatechumenalną, znany rekolekcjonista o. Stanisław Jarosz OSPPE.

3. W tym tygodniu swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Konstancjusz Makówka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy świętej w piątek o 18.30. Ojcu Konstancjuszowi dziękujemy za zaangażowanie w posługę duszpasterską w naszym kościele i szkole, w której katechizuje oraz życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym.

4. Jeszcze dzisiaj można złożyć podpis pod listem skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z apelem o przydzielenie Telewizji Trwam miejsca w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu stacja ta mogłaby być odbierana w każdym domu bez konieczności instalacji anteny satelitarnej. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer PESEL. Podpisy zbierane są przez członków „Żywego Różańca” w przedsionku kościoła.

5. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we środę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, uroczysta Msza święta w tej intencji będzie sprawowana w kościele Świętego Krzyża o 18.30;
  • we czwartek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
  • w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
6. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie zaprasza rodziców dzieci 6 i 7-letnich na spotkanie dotyczące zapisu dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2012/2013. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia o 16.30 w budynku szkoły przy ulicy Bernardyńskiej 4.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w naszym kiosku klasztornym. Polecamy też płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych, a także wydaną niedawno książkę, pt. „Bernardyni Rzeszowscy”, w której opisano historię klasztoru i sanktuarium od 1629 do 1965 roku.

8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.