Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Zwykła
1. W piątek zakończyliśmy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Islamu, a dzisiaj na 16.30 rzeszowska Fara zaprasza do modlitwy w ramach obchodów Dnia Judaizmu i Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.
 
2. Również dzisiaj o 13.00 w auli bł. Jana Pawła II zostanie pokazane przedstawienie jasełkowe w wykonaniu „Teatru Młodych” pod kierunkiem o.  Konstancjusza. Przedstawienie będzie trwało ok. 50 minut. Serdecznie zapraszamy!
 
3. W najbliższy poniedziałek zapraszamy wszystkich mężczyzn na miesięczne spotkanie „Męskiej grupy”, pt. „Przepis na wychowanie”. Rozpoczęcie po Mszy świętej, około 19.10 w sali duszpasterskiej na terenie klasztoru.
 
4. We wtorek przypadają imieniny zakonne o. Konstancjusza Makówki. Dziękując mu za jego duszpasterskie zaangażowanie wśród młodzieży i pracę w Sanktuarium zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy świętej o 18.30.
 
5. Z radością informujemy, że w tym tygodniu w naszym kościele przy wejściu do kaplicy Matki Bożej zostały zainstalowane nowe gabloty na wota. Umieściliśmy w nich korale oraz inne wota ofiarowane Pani Rzeszowa. Powoli dobiega końca remont korytarza przy Bazylice, a także montaż przeciwpożarowego systemu alarmowego w kościele. Przypominamy też o tym, że od kilkunastu dni czynny jest nowy parking przy klasztorze, z którego w niedzielę i święta można korzystać bezpłatnie. W tym miejscu dziękujemy wszystkim dobrodziejom, którzy w prowadzonych pracach i inwestycjach wspierają nas modlitwą, dobrym słowem i ofiarami materialnymi.
 
6. Dla tych, którzy chcieliby dokonać wpłat na konto klasztorne w formie darowizny i odpisać ją od podatku dochodowego, przygotowaliśmy druki, które wystawione są na półce pod gablotami ogłoszeniowymi w przedsionku kościoła. Informujemy, że darowiznę tę można odliczyć w rozliczeniu podatkowym do wysokości 6% dochodu darczyńcy.
 
7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera;
-   we środę – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;
-   we czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
-   w sobotę – święto Ofiarowana Pańskiego i 17 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; w tym dniu w naszej Bazylice Msze święte będą sprawowane wg porządku świątecznego, czyli o g. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30 9 18.30. Wieczorem o 20.30 zapraszamy do kaplicy Matki Bożej na różaniec, a potem na Apel Maryjny.
 
8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na interesujące spotkanie, pt. „Kapitan Wacław Franciszek Hermach - bohater z III Zakonu”, w czasie którego zostanie przedstawiona postać rzeszowianina, który 100 lat temu został przyjęty do wspólnoty III Zakonu przy naszym klasztorze, a potem zginął z rąk NKWD w Katyniu.
 
9. W kiosku klasztornym polecamy prasę katolicką, a zwłaszcza „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oraz książki poświęcone sprawom wiary i duchowości. Od kilku dni można kupić nową książkę Ojca Świętego Benedykta XVI poświęconą dzieciństwu Jezusa Chrystusa. Zachęcamy też do nabywania jubileuszowego kalendarza naszego Sanktuarium.
 
10. Jeszcze dzisiaj na 18.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.