Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj o g. 12.00 zostanie (-ła) odprawiona uroczysta Msza święta z okazji 20-lecia działalności Zespołu „Caritas” przy naszym klasztorze. Serdecznie dziękujemy tym, którzy angażują się w pracę „Caritas” jako wolontariusze, a także wszystkim ofiarodawcom. W zeszłym roku zespół objął swoją opieką 300 osób z terenu naszej parafii, a także 29 osób spoza niej. Łączna wartość materialnej pomocy udzielonej w tym czasie wyniosła 91.175 zł. „Caritas” pełni swoje cotygodniowe dyżury w poniedziałki od 16.00 do 18.00.
 
2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
-  we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
-  we czwartek – św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,
-  w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
-  w sobotę – na godzinę 9.00 zapraszamy na Mszę świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu NMP oraz na pierwszosobotnie czuwanie modlitewne; odwiedziny chorych w naszej parafii – jak zwykle w godzinach przedpołudniowych.
 
3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Uroczysta Msza święta z tej okazji zostanie odprawiona w naszej Bazylice o g. 10.30. Zostanie ona poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 10.00 prowadzoną przez osoby konsekrowane. W tym dniu ofiarami zbieranymi do puszek będziemy wspierać zakony kontemplacyjne.
 
4. W miesiącu lutym kapłani Diecezji Rzeszowskiej będą przewodniczyć niedzielnym Mszom świętym transmitowanym przez TVP 1 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Pierwszą Mszę świętą w niedzielę 2. lutego o g. 7.00 celebrować będzie o. Wiktor Tokarski, kustosz naszego Sanktuarium i proboszcz parafii.
 
5. Informujemy, że prace związane z przygotowaniem nowego mechanizmu do zasłaniania cudownej figury Matki Bożej Rzeszowskiej i instalacji pancernej szyby są już bardzo zaawansowane. Obecnie oczekujemy na specjalną szybę, która jest przygotowywana w Niemczech. Mamy nadzieję, że do końca stycznia dotrze ona do Polski, aby prace instalacyjne mogły zostać przeprowadzone w pierwszej połowie lutego. Przygotowujemy się też do remontu łącznika między przedsionkiem a korytarzem Męki Pańskiej, w której zostanie umieszczony odrestaurowany krzyż. Ofiarodawcom wspierającym te prace składamy serdeczne podziękowania.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w naszym kiosku. Polecamy szczególnie „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Niedziela” z rzeszowskim dodatkiem. W kiosku dostępne są książeczki do modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II dla dzieci, młodzieży i dorosłych wydane, jako przygotowanie do kanonizacji. Polecamy zwłaszcza modlitewniki dla dzieci.
 
7. Komenda Główna Policji ostrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze od osób starszych podając się za kominiarzy, urzędników, czy nawet policjantów. Opis metod używanych przez złodziei można znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji, a także na stronie www.episkopat.pl prowadzonej przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, które wspiera akcję ostrzegania osób starszych przed oszustami.
 
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o g. 18.00.
 
9. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Genowefa Zuzanna Wodzińska, zamieszkała przy ul. Sienkiewicza. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.