Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Zwykła
1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie, które prowadzi na terenie Diecezji Rzeszowskiej akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę szczególnie w Syrii i Iraku, składa podziękowania. W ubiegłą niedzielę ks. Mateusz Michoń głosił kazania i zebrał do puszek na pomoc prześladowanym 9.575 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać…
 
2. We wtorek 27 stycznia o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. dla Sybiraków pod przewodnictwem ks. inf. Stanisława Maca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i tych, którzy cierpieli i oddali życie za naszą wolność.
 
3. W czwartek 29 stycznia swoje imieniny zakonne obchodzi o. Konstancjusz Makówka OFM, który posługuje w naszym Sanktuarium. Z tej okazji już dziś życzymy solenizantowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w codziennym życiu oraz pracy duszpasterskiej. Msza św. imieninowa w czwartek o godz. 18.30.
 
4. Począwszy od piątku 30 stycznia br. w TVP ABC (dziecięcy kanał Telewizji Polskiej) przez kolejnych 13 tygodni w każdy piątek o godz. 15.40 będzie można oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych z serii „AUREOLA – od Stanisława do Karola”. Filmy zostały zrealizowane przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK i TVP Kraków.
 
5. W poniedziałek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Dzień Życia Konsekrowanego.  Z tej okazji spotkanie Osób Konsekrowanych rozpocznie sie o godz. 9.30  w kościele Farnym w Rzeszowie, następnie procesyjne przejście połączone z niesieniem relikwii Założycieli poszczególnych Zakonów i Zgromadzeń do naszego Sanktuarium, gdzie odprawiona zostanie Msza św. o godz. 10.30 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bpa Jana Wątroby. Zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy o modlitwę za osoby konsekrowane.
 
6. Od dziś tj. 25 stycznia do 15 lutego br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i urządzeń gospodarstwa domowego z dawnych czasów autorstwa Pana Józefa Woźniaka pt. Ocalić od zapomnienia. Wystawa będzie czynna od 7.30 do 19.30, zaś w niedziele i święta po każdej Mszy św.
 
7. W liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
- we wtorek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- w środę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
- w piątek – św. Hiacyntę Mariscotti, dziewicę
- w sobotę – św. Jana Bosko, kapłana
 
8. O. Rafał wraz z Panem Michałem (organistą) ponownie zapraszają w przyszłą niedzielę na wspólne kolędowanie w Bazylice o godz. 17.30.
 
9. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz dewocjonalia, kalendarze i pamiątki z Sanktuarium.
 
10. Dziś o godz. 18.00 śpiewane Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do udziału.
Autor:AS / 2015-01-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.