Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 XI 2019 r. - XXXI niedziela zwykła
1. Uroczystością Wszystkich św. rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy za zmarłych. Nawiedzając świątynie i cmentarze, Bożemu miłosierdziu polecamy naszych krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej świątyni przez cały listopad o godz. 17 Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych; naprzemian Różaniec i Droga Krzyżowa. 
 
2. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc listopad w wieczornym nabożeństwie i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.00. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na potrzeby klasztoru.
 
3. Do 8 listopada, codziennie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Natomiast do końca listopada możemy zyskać odpust cząstkowy. Duchowe łaski są najcenniejszym darem dla zmarłych. Zachęcamy też do nawiedzania grobów bliskich i modlitwy za nich, także na cmentarzu. Niech nasza pamięć o zmarłych nie ogranicza się tylko do zapalenia zniczy i złożenia kwiatów, bowiem najcenniejsze dla zmarłych są: modlitwa, ofiara Mszy św. i Komunia św. w ich intencji.
 
Aby zyskać odpust zupełny potrzeba spełnić następujące warunki: 
- być w stanie łaski uświęcającej., wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
- Odmówić: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.
 
4. 7 listopada  (w czwartek) w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie o godz. 12, odbędą się Wypominki szkolne dla szkół Rzeszowa i okolicy. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Edward Białogłowski. Środowiska szkolne zapraszamy do udziału.
 
5. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie informuje, że tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypadający na 10 listopada będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym. Wszelkie materiały na ten temat są umieszczone na stronie internetowej Stowarzyszenia.
 
6. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na "Taize" Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Wyjazd w sobotę 28 grudnia 2019 powrót w  środę 1 stycznia 2020. Jest to ekumeniczne spotkanie modlitewne, połączone ze zwiedzaniem Wrocławia. Zapisy i szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie zButa.rzeszow.pl 
 
7. W Liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Karola Boromeusza, bpa, w piątek wspomnienie Bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana, w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 
8. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Maria Barbara Draguła, zam. przy ul Sokoła.Była przez wiele lat przewodniczącą Żywego Różańca przy naszej parafii.
Autor:Klasztor / 2019-11-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.