Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 Niedziela Zwykła
1.Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to maryjne nabożeństwo i prosimy, abyście nadal nie wypuszczali różańca ze swych rąk. Św. Franciszek mawiał: „piekło drży, gdy odmawiamy zdrowaś Maryjo”.

2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na rzeszowskich cmentarzach Msza św. w tym dniu sprawowana będzie o godz. 14. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce 1 i 2 listopada o godz. 17.45. Przypominamy, że w dniu Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św.

3. W czwartek 2 XI wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W Bazylice porządek Mszy św. jak w dni świąteczne czyli o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. W piątek 3 listopada przypada liturgiczne wspomnienie wszystkich zmarłych zakonu franciszkańskiego a w sobotę św. Karola Boromeusza, bpa.

4. Wierni w dniach od 1 do 8 listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny, który może być ofiarowany za jednego zmarłego lub za dusze w czyśćcu cierpiące. Trzeba w stanie łaski uświęcającej przyjąć komunię św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

5. W zakrystii nadal można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na renowację kościoła.

6. W tym tygodniu przypadają też dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca (odwiedziny chorych w parafii).

7. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwał Filmów Chrześcijańskich, podczas którego można będzie obejrzeć m.in. filmy: „Sprawa Chrystusa”, „Ziemia bezdomnych” czy „Życie brata Rogera”. Szczegółowy program znajdziemy na internetowej stronie kina.

8. W naszym sklepiku można nabyć okolicznościową monetę wybitą na 300-lecie koronacji obrazu M.B. Częstochowskiej. Zachęcamy też do czytania Pisma św., książek religijnych i prasy katolickiej.

9. Dzisiaj jeszcze zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym o 17.45.

10. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do Pana + Irena, Teresa Piotrowska zamieszkała przy ul. Sienkiewicza. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu.
Autor:Klasztor / 2017-10-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.