Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 Niedziela Zwykła (misyjna)
1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny z tej okazji taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 
2. W najbliższa środę, 26 października, nastąpi Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego w czasie wieczornej Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza.
 
3. Caritas Polska podjęła program „Rodzina Rodzinie” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie, gdzie jest konflikt zbrojny. Szczegóły na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl
 
4. W kinach rozpoczęła się emisja filmu pt. Historia Marii, który powstał na kanwie prawdziwych wydarzeń. Zachęcamy do obejrzenia.
 
5. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopii dla osób pomiędzy 45-65 rokiem życia u których w rodzinie wystąpił rak jelita grubego. (Informacje tel. 662 318 547).
 
6. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki z ich imionami można składać w zakrystii. Gotowe druki są pod chórem. Codziennie będziemy ich polecać Bogu w wieczornym nabożeństwie i Mszy św.
 
7. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.45.
 
8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie bł Jana Balickiego, kapłana
- w piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Autor:AS / 2016-10-23
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.