Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 Niedziela Zwykła - Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła
1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem i w przedsionku kościoła są gotowe do wypełnienia wspominkowe druki, które można je zabrać, czytelne wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na prace renowacyjne w naszym Sanktuarium.
 
2. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno 1-go jak i 2-go listopada, będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
 
3. W niedzielę, 8 listopada przeżywać będziemy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspierać będziemy Kościół w Syrii, który znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji. W tym roku w Syrii, 300 tysięcy osób zmarło na skutek obrażeń odniesionych w wyniku wojny, 91 kościołów całkowicie zniszczono, ponad 6 milionów głoduje, a 12 milionów uciekło przed prześladowaniem. Módlmy się o zaprzestanie przemocy wobec chrześcijan i o pokój w Syrii. 8 listopada po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek, na wsparcie tamtejszych katolików.
 
4. Kino „Zorza”  w Rzeszowie zaprasza na dobre filmy pt.: „Mama Tina” (historia kobiety, która uratowała 70 000 dzieci w Wietnamie),  oraz „Zakazany Bóg”, kolejny po „Cristiadzie”, film ukazujący prześladowanie Kościoła w XX wieku – historia 51 błogosławionych męczenników z Bastrado.
 
5. W najbliższą środę 28 października w Liturgii Kościoła czcimy świętych apostołów: Szymona i Judę Tadeusza.
 
6. Dobiega końca październik, miesiąc nabożeństwa różańcowego. Nie wypuszczajmy jednak różańca z naszych rąk. Św. Franciszek z Asyżu mawiał: „Piekło drży, gdy odmawiamy Zdrowaś Maryjo”, o ileż bardziej drży ono, gdy odmawiamy cały Różaniec. Nasza Ojczyzna, Kościół i świat potrzebują tej modlitwy.
 
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w której znajdziemy dobre artykuły pogłębiające naszą wiedzę religijną. Prasę, jak też wiele ciekawych książek oraz dewocjonalia, można zakupić w naszym klasztornym kiosku.
 
8. Wybory parlamentarne są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu społecznym, gospodarczym i religijnym. Od nich bardzo wiele zależy – kształt przyszłości Polski, w wymiarze materialnym, ale  także duchowym i ideowym. Trzeba wziąć udział w wyborach i oddać głos na człowieka prawego, mądrego i szlachetnego. Wybrać posła i senatora, który zrobi wszystko, aby Polska była praworządna, gospodarczo  wzrastała, a na arenie międzynarodowej pilnowała tożsamości narodu; jego kultury, dobrych obyczajów i religii. Podejmijmy gorącą modlitwę w intencji Ojczyzny.
 
9. Modlitwa za Ojczyznę Ks. Piotra Skargi.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.