Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 Niedziela Zwykła. Uroczystość poświęcenia kościoła
1. W dniu dzisiejszym z racji uroczystości poświęcenia kościoła w naszej Bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
2. W dalszym ciągu z przedsionka kościoła można zabierać kartki wypominkowe. Prosimy, aby wypełnić je czytelnym pismem i złożyć w zakrystii.
 
3. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych. O 17.30 będzie odprawione nabożeństwo wypominkowe, a o 18.30 Msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.
 
4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Na 17.30 zapraszamy na nabożeństwo żałobne w intencji zmarłych. W tym dniu na wszystkich cmentarzach Rzeszowa o 14.00 będzie odprawiona Eucharystia, a po niej odbędą się procesie w intencji zmarłych. W tym dniu – z okazji uroczystości – nie ma obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych, a kancelaria parafialna jest nieczynna.
 
5. W sobotę, 2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte sprawowane będą o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30  i 18.30. Po Mszy o 9.00 odbędzie się procesja żałobna do pięciu ołtarzy. W tym dniu nie będzie pierwszosobotniego nabożeństwa ku czci Matki Bożej, natomiast odwiedziny chorych w parafii odbędą się jak zwykle w godzinach przedpołudniowych.
 
6. Informujemy, że został już przygotowany terminarz mszalny na 2014 r. Msze święte można zamawiać w zakrystii. Warto wcześniej pomyśleć o Mszach rocznicowych za zmarłych, albo związanych z uroczystościami domowymi. Pomoże to w wyborze odpowiedniego terminu i godziny Mszy świętej.
 
7. W zeszłym tygodniu gościliśmy misjonarza z Argentyny – o. Sylwana Jędrykę. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek, które zostaną przeznaczone na wsparcie pracy naszych bernardyńskich misjonarzy w różnych zakątkach świata. Zebraliśmy 8 800 złotych.
 
8. Informujemy, że podjęliśmy działania mające na celu dodatkową ochronę cudownej figury Matki Bożej Rzeszowskiej. W najbliższych tygodniach w ołtarzu zostanie zamontowana specjalna pancerna szyba, a mechanizm podnoszący zasuwę figury zostanie wymieniony na nowy. Jest już gotowy projekt prac, a teraz czekamy na pozwolenie konserwatora zabytków na przeprowadzenie stosownych prac. Obecnie figura jest monitorowana, a także ochraniana alarmem. Zabezpieczenia te chcemy jeszcze wzmocnić, aby zapobiec mechanicznemu uszkodzeniu figury oraz kradzieży jubileuszowych koron. Koszt prac został wstępnie oszacowany na około 25 tysięcy złotych.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, w którym można kupić nowe numery tygodników „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”, a także wartościowe książki poświęcone życiu duchowemu. Informujemy też, że już w tym tygodniu będzie można nabyć płytę CD i DVD z tegorocznego koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, w czasie którego szczególne miejsce miała figura Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
10. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.45.
Autor:AS / 2013-10-27
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.