Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 Niedziela Zwykła. Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła
1. W dniu dzisiejszym z racji uroczystości poświęcenia kościoła w naszej Bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za wszelką życzliwość, której doświadczamy od Was zarówno w modlitwie jak też w postaci wsparcia materialnego.
 
2. W dalszym ciągu z przedsionka kościoła można zabierać kartki wypominkowe. Prosimy, aby wypełnić je czytelnym pismem i złożyć w zakrystii.
 
3. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych. O 17.30 będzie odprawione nabożeństwo wypominkowe, a o 18.30 Msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.
 
4. Od 1 listopada podczas Mszy świętej wieczornej odprawiać będziemy Msze święte gregoriańskie w intencji zmarłego w lipcu o. Waldemara Batorskiego.
 
5. We czwartek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Na 17.30 zapraszamy na nabożeństwo żałobne w intencji zmarłych. W tym dniu na wszystkich cmentarzach Rzeszowa o 14.00 będzie odprawiona Eucharystia, a po niej odbędą się procesie w intencji zmarłych. W czasie wieczornej Mszy świętej o 18.30 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 
6. W piątek, 2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte sprawowane będą o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30  i 18.30. Po Mszy o 9.00 odbędzie się procesja żałobna do pięciu ołtarzy. Nie będzie natomiast nabożeństwa do bł. Jana Pawła II. Zachęcamy by w tym dniu przyjąć komunię świętą wynagradzającą z racji pierwszego piątku. Dzieci zapraszamy do spowiedzi na g. 16.00 i na Mszę świętą o 16.30.
 
7. W sobotę przypada wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu. Będzie to też I sobota miesiąca. Przed południem odwiedzimy chorych w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 9.00. Po Mszy świętej – okolicznościowe nabożeństwo.
    
8. W naszym kiosku klasztornym pojawiło się nowe czasopismo - miesięcznik „List”. Jak zwykle, dostępna jest też „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Przypominamy też o możliwości nabycia płyt DVD z zapisem katechez audiowizualnych.
 
9. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.45.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.