Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
30 XII 2018 r. - Święto Świętej Rodziny
1.Jutro 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski  i przepraszamy za grzechy. Za udział w nabożeństwie dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie roku, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w Bazylice o godz. 17.45. O północy w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku. Serdecznie zapraszamy.
 
2. We wtorek 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Taca przeznaczona jest na nasze zakonne WSD.
 
3. Od 2 stycznia wieczorna Msza św. w dni powszednie sprawowana będzie o godz. 18.
 
4. Pierwszego stycznia przypadają imieniny naszego współbrata, O. Przybysława Majewskiego, który posługuje w naszej świątyni, jest katechetą w Zespole Szkół Nr 1 i opiekunem Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i opieki Maryi, oraz polecamy jego osobę waszej modlitwie. Solenizant imieninową Mszę św. odprawi o godz. 12.
 
5. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy:  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – w którą odwiedzimy chorych w parafii.
 
6. W przyszłą Niedzielę – 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie już w tym dniu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak i wspólne przeżywanie tajemnicy Wcielenia. Przypominamy, że udział w Orszaku nie zastępuje Mszy św.
 
7. 6 stycznia przypada również rocznica konsekracji Księży biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Dostojnych Jubilatów, polecamy waszym modlitwom. 
 
8. Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 7 stycznia.
W dni robocze wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz.14.00.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolną prosimy o przygotowanie zeszytów z religii i indeksów do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni w czasie Kolędy.
Plan Kolędy jest następujący:
- w poniedziałek 7 I - ul. H. Sienkiewicza – numery 1, 2 i 3 
- we wtorek 8 I - ul. Sienkiewicza  numery 5, 7 i 9 oraz ul. Podchorążych i Szwoleżerów 
- w środę 9 I - ul. Marszałkowska wszystkie numery, oraz ul. J. Kochanowskiego
- w czwartek 10 stycznia - ul. M. Konopnickiej wszystkie numery
- w piątek 11 stycznia – ulice: Asnyka, Bernardyńska, Grottgera, Sobieskiego, Sokoła i Syrokomli, 
- w sobotę 12 stycznia - ul. Jabłońskiego i ul. Ks. Jałowego.
Uzupełnienie Kolędy, zgłoszone w zakrystii będzie możliwe w piątek i sobotę (11 i 12 I )
Ofiary złożone z racji Kolędy, przeznaczymy na dokończenie prac remontowych i konserwatorskich, oraz sukcesywne ich rozliczanie.
Plan Kolędy zamieszczony jest w gablocie na zewnątrz i na stronie internetowej Sanktuarium.
 
9. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczniemy we wtorek 15 stycznia o godz. 19. Spotkania odbywać się będą w naszym Bernardyńskim Centrum przy Bazylice. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
 
10. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Helena Bal, zam. przy ul. Szwoleżerów.
Autor:Klasztor / 2018-12-30
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.