Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
31 III 2019 r. - IV niedziela Wielkiego Postu
1.We wtorek 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci Jana Pawła II, w dniu jego odejścia do Domu Ojca,  osobisty sekretarz Ojca św., ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski poświęci Kaplicę św. JPII, do której wniesiemy relikwie świętego – włosy z jego skroni. 
W dobie, kiedy szatan posługując się złymi ludźmi, bezpardonowo atakuje Osobę i Apostolskie Dzieło św. Jana Pawła II, twórzmy żywy pomnik wielkiego rodaka. Gorąco zapraszamy:  2 kwietnia we wtorek na godz. 18. Po uroczystości będzie miał miejsce koncert pt. „Totus Tuus”, w wykonaniu kilku Chórów. Tym koncertem wznowimy „Bernardyńskie wieczory muzyczne” w naszej świątyni.
 
2. Ze względu na ostatnie przygotowania kościoła i kaplicy do tej uroczystości, jutro i we wtorek do godz. 17, Bazylika będzie zamknięta, a Liturgia i spowiedź będą miały miejsce w Oratorium. Natomiast Droga Krzyżowa we wtorek już będzie w Bazylice.
 
3. W przyszłą Niedzielę w naszym Sanktuarium i Parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i trwały będą do środy włącznie. W tym roku będą one ubogacone przez nawiedzenie relikwii św. Bernardyna ze Sieny. Rekolekcje poprowadzi O. Bolesław Opaliński z Krakowa, który jest zarazem kustoszem relikwii. Relikwie powitane i wprowadzone do naszej Bazyliki zostaną w sobotę 6 kwietnia o godz. 17.30.
 
4. Już IV Niedziela W. Postu gorąco zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, szczególnie tych, którzy jeszcze nie brali w nich udziału. Znajdźcie kilka chwil na rozważanie nad tajemnicami naszego zbawienia. Droga Krzyżowa odprawiana jest w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.20. Natomiast w piątki po Mszy św. wieczornej młodzież prowadzi druga Drogę Krzyżową. 
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym śpiewamy w Niedziele o godz. 17.30. 
 
5. Kino „Zorza” przy ul. 3 Maja w Rzeszowie, serdecznie zaprasza na film „Miłość i Miłosierdzie”. Jest to dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji św. Siostry F. Kowalskiej ujawniający nieznane dotąd fakty i dokumenty. Pokaz odbędzie się 4 kwietnia w czwartek o godz. 19. Po filmie spotkanie z Michałem Kondratem.
 
6. Nasz sklepik jest już codziennie otwarty od godz. 7.30 do 10.30 i w Niedzielę do 13.30. Apelujemy, abyście kupowali i czytali prasę katolicką. Są do nabycia baranki i świece wielkanocne. Można też zakupić bardzo ciekawe pozycje Biały Kruk: Znak któremu sprzeciwiać się będą – kard. K. Wojtyły ze zdjęciami Adama Bujaka, Roztrzaskane Lustro – upadek cywilizacji zachodniej, prof. Wojciecha Roszkowskiego.
Zapraszamy też do naszej kawiarenki, gdzie znajdziecie szeroki asortyment ziół oraz innych zakonnych specyfików leczniczych, a także dobrą kawę i smaczne lody i ciasta.
 
7. Dziękujemy za produkty żywnościowe dla ubogich, składane do kosza przy ołtarzu św. Franciszka, oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, składane do skarbony.
 
8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej + Robert – Marek Wiśniewski, zam. przy ul. M. Konopnickiej. Dobry Jezu a nasz Panie… 
Autor:Klasztor / 2019-03-31
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.