Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
31 Niedziela Zwykła, Dzień Zaduszny
1. Dzisiaj  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wierni, którzy  nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, w pozostałe dni roku jest on tylko cząstkowy.
 
2. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z formtej modlitwy są tzw. Wypominki. Pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad - nabożeństwo wypominkowe o 17.30 oraz Msza św. za polecanych zmarłych o 18.30.
 
3. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek - dzień dziękczynienia za sakrament Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania, I piatek - dzień wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy zaniedbania i zniewagi. W I piatek także spowiedź dzieci o godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
4. Wydawanie żywności przez Zespół Caritas dla rodzin wielodzietnych i osób samotnych potrzebujący wsparcia z naszej parafii:
we wtorek 4 XI w godz. od 16.00 do 18.30 oraz w środę 5 XI w godz. od 16.00 do 18.00

5. W najbliższy wtorek członków oraz wszystkich, którzy chcą dołączyć do Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. przy naszym Sanktuarium, zapraszamy do Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego, gdzie w Sali Oratorium o godz. 19.15 odbędzie się Msza św. a po niej formacyjne i modlitewne spotkanie.

6. W związku ze stuleciem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny w sobotę 8 listopada w Parafii bł. Karoliny w Rzeszowie odbędzie się sympozjum Jej poświęcone. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 7.30, po której odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych i w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym spotkanie formacyjne.

8. W niedzielę 9 listopada przeżywać będziemy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poprzez ofiary składane do puszek możemy materialnie wesprzeć ciemiężony przez islamistów Kościół w Syrii.

9. Centrum Medyczne "Medyk" prowadzi spotkania dla małżeństw mających trudności z poczęciem dziecka. Pary mogą skorzystać z bezpłatnego spotkania wstępnego dotyczącego naturalnej metody leczenia bezpłodności drogą naprotechnologii zgodnej z nauką Kościoła. Spotkania odbywają sie w przychodni Centrum Medycznego "Medyk" przy ul. Dąbrowskiego 33a, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.