Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
31 Niedziela zwykła - Rocznica poświęcenia kościoła
1.Jutro kończymy Nabożeństwa różańcowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne nabożeństwo maryjne, a szczególnie rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci, by pod opieką swojego katechety o. Anastazego mogły się wspólnie modlić w świątyni.
 
2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Na rzeszowskich cmentarzach Msza św. w tym dniu sprawowana będzie o godz. 14. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce 1 i 2 listopada o godz. 17.45.
 
3. W dalszym ciągu w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem są gotowe do wypełnienia kartki wypominkowe. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na potrzeby klasztoru.
 
4. W środę 2 XI wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W Bazylice porządek Mszy św. jak w dni świąteczne czyli o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. Natomiast w czwartek 3 listopada liturgiczne wspomnienie wszystkich zmarłych zakonu franciszkańskiego.
 
5. W tym tygodniu przypadają też dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca (odwiedziny chorych w parafii).
Do 8 listopada, codziennie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Natomiast do końca listopada możemy zyskać odpust cząstkowy. Duchowe łaski są najcenniejszym darem dla zmarłych. Zachęcamy też do nawiedzania grobów bliskich i modlitwy za nich na cmentarzu.
 
6. Caritas Polska podjęła program  „Rodzina Rodzinie” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zachęcamy do  podjęcia tej inicjatywy. Szczegóły na stronie: rodzinarodzinie.caritas.pl oraz na stronie diecezjalnej.
 
7. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopii z możliwością znieczulenia. Program skierowany jest szczególnie do osób pomiędzy 50 a 60 rokiem życia, które nie miały wykonanej kolonoskopii w ostatnich 10 latach.
 
8. W naszym klasztornym sklepiku można zakupić płytkę DVD z nagraniem poświęcenia W. Ołtarza w naszej Bazylice oraz koncertem, który odbył się na zakończenie uroczystości. Możemy też zakupić prasę katolicką, którą w godzinach popołudniowych wystawiamy w kruchcie, prosimy aby uiszczać do skarbony właściwą należność za prasę, bowiem za czasopisma musimy zapłacić pełną kwotę.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.