Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
31 Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych
1.Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę. Natomiast na rzeszowskich cmentarzach Msza św. o godz. 14 apo niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się jutro 2 listopada o godz. 17.
W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce o godz. 17.45. dzisiaj i jutro 2 listopada.
 
2. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem i w przedsionku kościoła są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelne wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na prace renowacyjne w naszym Sanktuarium.
 
3. W przyszłą Niedzielę, 8 listopada przeżywać będziemy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspierać będziemy Kościół w Syrii, który znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji. W tym roku w Syrii, 300 tysięcy osób zmarło na skutek obrażeń odniesionych w wyniku wojny, 91 kościołów całkowicie zniszczono, ponad 6 milionów głoduje, a 12 milionów uciekło przed prześladowaniem. Módlmy się o zaprzestanie przemocy wobec chrześcijan i o pokój w Syrii. 8 listopada po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek, na wsparcie tamtejszych katolików.
 
4. Jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. U nas porządek Mszy św. jak w dni świąteczne czyli o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30.
We wtorek 3 listopada liturgiczne wspomnienie wszystkich zmarłych zakonu franciszkańskiego.
W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 
5. W tym tygodniu przypadają też dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca (odwiedziny chorych w parafii).
Tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania, zapraszamy do konfesjonału. Do 8 listopada, codziennie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Natomiast do końca listopada możemy zyskać odpust cząstkowy. Aby zyskać odpust zupełny potrzeba spełnić następujące warunki:
  •  Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  • Być w stanie łaski uświęcającej.
  • Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  • Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  • Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.
 
Rozróżnia się odpust: zupełny i cząstkowy.
Odpust zupełny – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości.
Odpust cząstkowy – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części, jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym.
 
6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
+ Albina Kotowicz i Jan-Antoni Hołubowski, Wieczne odpoczywanie …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.