Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
32 Niedziela Zwykła
1. Komunikat Prezydium KEP
 
2. Dzisiaj po każdej Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek, na wsparcie Syrii.
 
3. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których polecamy Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem i w przedsionku kościoła są gotowe do wypełnienia wypominkowe druki, w których prosimy czytelne wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na prace renowacyjne w naszym Sanktuarium.
 
4. W środę, 11 listopada, przeżywamy 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w Farze, a o godz. 12.30 odbędą się uroczystości na Placu Farnym, przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Zachęcamy do modlitwy w int. Ojczyzny.
 
5. Ośrodek w Myczkowcach i „Civitas Christiana” zapraszają 14 listopada 2015 r. na Konferencję Biblijną „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego” w Ośrodku Caritas w Myczkowcach. Początek o godz. 9.30. W programie wykłady biblijne ks. prof. Dr. hab. Tomasza Jelonka, dr hab. Zofii Włodarczyk, ks. dr. hab. Jacentego Masteja, i innych. Pragnący uczestniczyć w spotkaniu powinni to wcześniej zgłosić telefonicznie lub e-mailowo.
 
6. Nasz Parafialny Zespół Caritas informuje, że będzie wydawał żywność dla naszych parafian, ubogich i potrzebujących w poniedziałek (9 listopada) w godz. 16.00-18.30 oraz we wtorek (10 listopada) w godz. 16.00-18.00. Natomiast w przyszłą Niedzielę po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę pieniężną na paczki mikołajowe dla ubogich dzieci w parafii. Zarówno wszystkim ofiarodawcom, jak też członkom Caritas, którzy nieodpłatnie podejmują trud troski o ubogich, serdecznie dziękujemy, zapewniając o modlitwie.
 
7. Prezydent Miasta Rzeszowa, Pan Tadeusz Ferenc zwrócił się do nas z prośbą, aby w jego imieniu zaprosić mieszkańców Osiedla Pułaskiego na spotkanie, które odbędzie się w dniu 13 listopada (piątek) o godz. 17 w budynku Osiedlowego Klubu Kultury „ Akwarium” przy ul. Pułaskiego 3, celem omówienia bieżących spraw osiedla.
 
8. W minionym tygodniu nasza Wspólnota Klasztorna powiększyła się o jednego kapłana – O. Kajetana Kowalskiego. Obecnie pracuje w naszym klasztorze 14 ojców i brat zakonny. Witając pośród nas O. Kajetana życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej - Pani Rzeszowa, oraz owocnej posługi wiernym, nawiedzającym nasze Sanktuarium.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, kalendarze na rok 2016 oraz dewocjonalia.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.