Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
32 Niedziela Zwykła
1.   W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku duszpasterskiego Kościół w Polsce podejmie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przygotujemy się do tego aktu poprzez nowennę, którą w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa odprawiać będziemy od 11 listopada podczas wieczornej Mszy świętej. Gorąco zachęcamy do osobistego zaangażowania się w to szczególne dzieło.
 
2. Przed nami Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada. Niech wyrazem naszego patriotyzmu i troski o szczególne dobro jakim jest Polska, będzie modlitwa za Ojczyznę i udekorowanie naszych mieszkań i domów narodową flagą. W tym dniu w naszej bazylice porządek Mszy św. powszedni. Na uroczystą Mszę św. zapraszamy do rzeszowskiej Fary na godz. 11.00. Po Mszy św. będą miały miejsce uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa – Kuli. Na ten dzień została  udzielona wiernym dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 
3. Caritas naszej diecezji już po raz szósty 11 listopada w dniu wspomnienia św. Marcina organizuje sprzedaż „rogali świętomarcińskich”. Również przed naszą bazyliką młodzież ze szkolnych kół Caritas rozprowadzać będzie te rogale.
 
4. W niedzielę, 13 listopada będziemy przeżywaćVIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. W tym dniu po Mszach świętych przeprowadzimy zbiórkę do puszek na wsparcie prześladowanych katolików w Aleppo w Syrii oraz w Libanie.
 
5. Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbywać się będzie w dniach 14-17 listopada 2016 r. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Plan zajęć Kursu oraz wymagane dokumenty zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologiczno – Pastoralnego  przy ul. Witolda w Rzeszowie.
 
6. Uniwersytet Trzeciego wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na konferencję naukową „Ludzie starsi w społeczeństwie Miasta Rzeszowa – stan obecny i perspektywy”, odbędzie się ona w dniu 17 listopada 2016 r., w Instytucie Teologiczno- Pastoralnym w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11a.  Rozpoczęcie o godz. 8.30.
 
7. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana
- w środę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- w piątek św. Marcina z Tours, biskupa
- w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.