Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
32 Niedziela Zwykła
1. Obchodzimy dzisiaj IV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz prześladowanych chrześcijan w Egipcie.
 
2. Dzisiaj obchodzimy też Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy z tej okazji wywiesili flagi i zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 
3. Przez cały miesiąc listopad zapraszany na nabożeństwa wypominkoweo 17.30 i Mszę świętą w intencji zmarłych o 18.30.
 
4. W najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie „Męskiej grupy”. Temat: „Modlitwa w życiu mężczyzny”. Spotkanie poprowadzi o. Wiktor. Wszystkich mężczyzn zapraszamy do auli bł. Jana Pawła II na godzinę 19.00.
 
5. We wtorek w naszym kościele będzie miała miejsce katecheza audiowizualna, pt. „W szranki z ateistami”. Razem z gościem spotkania – p. Sławomirem Zatwardnickim – poszukamy odpowiedzi na pytanie jak dyskutować z osobami niewierzącymi lub wrogo nastawionymi do wiary i Kościoła. Spotkanie rozpocznie się o 19.10. Po nim – promocja książki, pt. „Katolicki pomocnik towarzyszki, czyli jak pojedynkować się z ateistą”.
 
6. W czwartek, 15 listopada br. w Farze Rzeszowskiej odbędzie się III Wieczór Modlitewny w intencji wspólnot szkolnych Rzeszowa i okolicy(17.30 – Adoracja; 18.00 – Msza św. i modlitwy za wstaw. bł. Jana Pawła II i bł. Natalii Tułasiewicz). Przed czuwaniem, ogodz. 16.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie (ul. Zamkowa 4) wykład dla nauczycieli i uczniów pt. „Style życia ludzkiego –wyzwania”.
 
7. Za tydzień, w czasie Mszy świętej o g. 12.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Będą one roznoszone do domów na teranie naszej parafii od poniedziałku – 19 listopada. Szczegółowe informacje zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 
8. Już dzisiaj zapraszamy na uroczystą Mszę świętą inaugurującą Wielki Jubileusz 500-lecia naszego Sanktuarium, która zostanie odprawiona 8 grudnia o g. 12.00.
 
9. Z wielką radością informujemy, że w Roku Wiary w naszej Bazylice można codziennie dostąpić łaski odpustu, który można ofiarować za siebie, albo za jedną osobę zmarłą. Warunki odpustu:
-   uczestnictwo w dowolnym nabożeństwie, medytacja lub jakkolwiek modlitwa;
-   odmówienie „Ojcze nasz”, wyznanie wiary, oraz modlitwa do Matki Bożej lub jakiegoś świętego;
-   wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
-   przyjęcie komunii świętej;
-   modlitwa w intencjach Ojca świętego.
 
10. W naszym kiosku klasztornym można kupić tygodniki katolickie „Gość Niedzielny”, „Źródło” oraz „Niedziela”. Zachęcamy do nabywania i lektury „Katechizmu Kościoła Katolickiego” a także katechizmu dla młodych „YouCat”.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.