Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
32 Niedziela Zwykła
1. Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe codziennie o 17.30. Po każdym nabożeństwie odprawiana jest Msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 
2. Dzisiaj przeżywamy V Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, w tym roku jest on poświęcony Kościołowi w Nigerii. Z tej okazji po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek.
 
3. Od trzech lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje z okazji wspomnienia świętego Marcina sprzedaż „rogali świętomarcińskich”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc ubogim. Rogale można dzisiaj kupić przy wyjściu z Bazyliki.
 
4. Jutro przypada Święto Niepodległości. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Uroczysta Msza święta z tej okazji zostanie odprawiona w kościele farnym o g. 11.00. Zachęcamy też, aby domy udekorować biało-czerwonymi flagami.
 
5. We wtorek zapraszamy na katechezę audiowizualną, pt. „Jak żyć z pasją?”. Gościem spotkania będzie znany już w naszym kościele Witek Wilk, który opowie, jak w Bogu odnaleźć siłę do życia pełnego radości i przynoszącego szczęście. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby cierpiące na depresję.
 
6. W piątek przypada wspomnienie św. Dydaka z Alcali, patrona braci zakonnych. Dziękując Bogu za posługę brata Wawrzyńca w naszym kościele zapraszamy do modlitwy w intencji braci o g. 18.30.
 
7. W najbliższą niedzielę odbędą się uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem pomnika upamiętniające płk. Łukasza Cieplińskiego. Rozpoczęcie Mszą świętą o 10.30 sprawowaną przez ks. bpa Jana Wątrobę w naszej Bazylice. W związku z tym prosimy rodziców z małymi dziećmi, aby za tydzień wyjątkowo przyszli na Mszę świętą o g. 9.00.
 
8. Od piątku w Rzeszowie można oglądać film animowany, pt. „Największy cudów”, który jest porywającą historią opowiadającą o Mszy świętej sprawowanej w Kościele katolickim. Seanse odbywają się w kinie Helios w Galerii Rzeszów i w Multikinie w Galerii Millenium. Prowadzony przez naszą Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym portal ewangelizacyjny www.żywawiara.pl jest patronem medialnym tej produkcji.
 
9. Zachęcamy do odwiedzania kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, a także książki o tematyce religijnej. Polecamy płyty CD i DVD z tegorocznego koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, w którym szczególne miejsce zajęła cudowna figura Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
10. Jeszcze dzisiaj o 17.30 – nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.