Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
32 Niedziela Zwykła, Rocznica Poświecienia Bazyliki Laterańskiej
1.Dzisiaj przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Członkowie parafialnej Caritas po każdej Mszy św. zbierają do puszek ofiary aby materialnie wesprzeć ciemiężony przez islamistów Kościół w Syrii.
 
2.We wtorek, 11 listopada przeżywać będziemy Narodowe Święta Niepodległości. W Rzeszowie  Msza św. o godz. 11.00 w Rzeszowskiej Farze, a po niej uroczystości patriotyczne na placu przy pomniku Leopolda Lisa-Kuli. W duchu patriotyzmu , wywieśmy narodową flagę, uhonorujmy godło  i często módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, o jej niezawisłość i pomyślność.
 
3.Wypominki szkolne w Rzeszowieodbędą się 13 listopada br. (czwartek) w kościele p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. O godz. 10.00: Msza św. o 11.00 - procesja żałobna za Zmarłych nauczycieli i uczniów
 
4. W naszej Bazylice można jeszcze złożyć wypominki za zmarłych. Pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlimy się codziennie przez cały listopad w Nabożeństwie Wypominkowym o godz. 17.30
 
5. Rekolekcje "Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa" odbędą się w Dębowcu w dniach 15-16 XI 2014 r. Zapraszamy do udziału zainteresowanych świeckich. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 
6. Wykład otwarty ks. prof. Michała Hellera pt."Od wielkiego wybuchu do Gułagu. Jak usprawiedliwić historię wszechświata?" odbędzie się 18 listopada 2014 r.  o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej przy ul. Chopina 30 w Rzeszowie.
 
7. Również we wtorek, 18 listopada, przeżywać będziemy100. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki diecezji. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00 w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie.
 
8. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie pt.: ”Ks. Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał”, organizowanym przez Katolickie Gimnazjum przy Zespole Szkól Katolickich na Bielanach w Warszawie. Informacje na stronie  www.popieluszko.edu.pl (zakładka Konkurs).
 
9.W Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33a została otwarta poradnia leczenia niepłodności metodą Naprotechnologii. Naprotechnologia to nowatorskie podejście do monitorowania, diagnostyki i leczenia bezpłodności, zgodnie z nauką Kościoła, zharmonizowane z naturalnym cyklem płodności kobiety, wypracowane przez prof. Hilgersa w USA.  Spotkanie wstępne w poradni - jest bezpłatne.
 
10. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła, we wtorek – św. Marcina z Tours, bpa, we środę – św. Jozafata, bpa i męczennika, w czwartek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich, w piątek – św. męczenników franciszkańskich Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy, w sobotę - św. Dydaka, patrona braci zakonnych z tej okazji Msza św. w intencji Br. Wawrzyńca i braci z prowicji o 18.30.
 
11. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Roman Ludwik Pańko, zam. przy ul. M. Konopnickiej 14. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.