Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
33 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Parafialny Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek, na zorganizowanie mikołajowych paczek dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii..
 
2. Ubiegłej Niedzieli na wsparcie chrześcijan w Syrii zebraliśmy kwotę 5040  zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, a Wspólnocie Różańcowej za przeprowadzenie kwesty.
 
3. Jutro od godz. 12 w budynku Szkoły Specjalnej przy ul. Marszałkowskiej, nieodpłatnie będą wydawane jabłka. Chętnych, którzy będą zainteresowani ich nabyciem prosimy, aby zabrali ze sobą dokument tożsamości.
 
4. We wtorek przypada liturgiczne święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ, z tej racji o godz. 9 uroczysta Msza św. z kazaniem.
 
5. W środę 18 listopada zapraszamy na uroczystości odpustowe współpatronki diecezji bł. Karoliny Kózki. Mszy św.o godz. 17:00 w parafii bł. Karoliny w Rzeszowiebędzie przewodniczył ks. Bp Jan Wątroba.
 
6. W czwartek, w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędą się Wypominki Szkolne. W programie: o 10.30 - Msza św. za zmarłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów, oraz pracowników szkół Rzeszowa i okolicy; o 11.15 - procesja żałobna. Zapraszamy delegacje nauczycielsko-uczniowskie oraz poczty sztandarowe szkół.
 
7. Wszystkich wolontariuszy ŚDM  z rejonu rzeszowskiego zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w sobotę, 21 listopada 2015 roku w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30. W planie: Konferencja, Świadectwo uczestnika ŚDM w Madrycie, Eucharystia i Spotkanie integracyjne. Zakończenie ok. godz. 13.00
 
8. Już dzisiaj zapraszamy na koncert z okazji Jubileuszowych Dni Papieskich, który odbędzie się w naszej Bazylice 28 listopada (w sobotę), po Mszy św. wieczornej o 18.30. Koncert wykonają artyści scen operowych i teatrów dramatycznych, oraz Krakowski Kwartet Smyczkowy. Wstęp wolny.
 
9. Pośród nas witamy brata Bogumiła Steca z Kalwarii Zebrzydowskiej, który przybył do nas, aby wraz z bratem Wawrzyńcem w tym tygodniu, zanieść do mieszkańców naszej parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dzisiaj brat Bogumił zbiera tacę na Mszach św., abyście mogli go rozpoznać gdy przyjdzie, aby nie przyjmować oszustów. Porządek roznoszenia opłatków zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium. Prosimy, abyście zapoznali się z nim i postarali być w mieszkaniu. Będziemy wdzięczni za przyjęcie nas z opłatkami, jak też za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczymy na renowację wielkiego ołtarza.
 
10. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, kalendarze na rok 2016, oraz dewocjonalia.
 
11. W tym tygodniu, oprócz wspomnianych: św. Elżbiety i bł. Karoliny, czcimy: w czwartek bł.Salomeę, w piątek św.Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie NMP.
 
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teresa Żak z ul. M. Konopnickiej i Jerzy Dziedzic z ul. H. Sienkiewicza. Dobry Jezu a nasz Panie …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.