Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
33 Niedziela Zwykła
1.Dzisiajprzeżywamy  VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Po Mszach świętych członkowie naszej Caritas przeprowadzają zbiórkę pieniędzy na wsparcie prześladowanych katolików w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zechciejmy ich wesprzeć modlitwą i ofiarami.
 
2. Jutro swoje zakonne imieniny obchodzi nasz o. Serafin Suda. Czcigodnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w jego intencji jutro podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 
3. W sobotę, 19 listopada w Krakowie - Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i władz państwowych, odbędzie sięuroczystość zakończenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia.  W programie: o godz. 10.00, nabożeństwo i konferencja, o godz. 12.00 Msza św., a po niej  Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszamy do osobistego udziału lub duchowego łączenia się poprzez media z tym wydarzeniem.  
Do tego Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. przygotowujemy się poprzez nowennę, którą odprawiamy podczas wieczornej Mszy świętej. W piątek, 18 listopada, zapraszamy do postu i pokuty, by wynagradzać za niewierność Chrystusowi Królowi i Panu, za grzechy osobiste i społeczne, za brak szacunku dla życia, dla Bożych przykazań i Ewangelii.
 
4. 20 listopada w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w WatykanieOjciec Święty Franciszek oficjalnie zakończy Rok Święty Miłosierdzia. My wszyscy w duchowej łączności z papieżem na wszystkich Mszach św. dokonamy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W Katedrze tego aktu dokona ks. Bp Ordynariusz o godz. 12.00, z udziałem Akcji Katolickiej i KSM-u. Dziękujmy Bogu za owoce nadzwyczajnego roku miłosierdzia.
 
5. Dom Diecezjalny „Tabor” zapraszana film „Ludzie Boga”, oparty na faktach o sile wiary cysterskich mnichów w Algierii, którzy pozostają z wiernymi, mimo iż otrzymują nakaz opuszczenia kraju. Projekcja odbędzie się 17 listopada o godz. 19.00 w ramach Rekolekcji Filmowych. Wstęp na seans to dobrowolna ofiara.
 
6. Pośród nas witamy brata Symeona, który dzisiaj zbiera tacę. Przybył z Kalwarii Zebrzydowskiej, aby pomóc bratu Wawrzyńcowi roznosić opłatki w naszej parafii.
Bracia już jutro wyruszą do was z opłatkami, które wcześniej zostaną przez o. proboszcza pobłogosławione. Informujemy że nikt więcej nie jest upoważniony przez nas do ich roznoszenia. Porządek roznoszenia opłatków zamieszczony jest na w gablocie kościelnej, prosimy o zapoznanie się z nim, aby przynajmniej jedna osoba obecna była w domu. Bracia rozpoczynać będą codziennie od godz. 16. Ofiary złożone przez was przy tej okazji przeznaczymy na konieczne remonty w klasztorze.
 
7. Ubogim osobom objętym naszą opieką Caritas będzie wydawał żywność: we wtorek i środę (15 i 16 XI ) od godz. 16 do 18.
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- jutro św. męczenników: Mikołaja Tavelicia i towarzyszy
- we wtorek św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona braci zakonnych
- w czwartek święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ
- w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy współ-patronki naszej diecezji
- w sobotę bł. Salomei, zakonnicy.
9. W minionym tygodniu odeszli do Pana +Krystyna Krzysztoń z ul. M. Konopnickiej 1  i +Stanisław Szary z ul. M. Konopnickiej 4
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.