Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
33 Niedziela Zwykła
1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu złożyli swoje ofiary do puszek na rzecz chrześcijan prześladowanych w Egipcie. Zebraliśmy 2780 złotych. Dziękujemy też członkom Bractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa za przeprowadzenie zbiórki.
 
2. Od jutra rozpoczynamy roznoszenie opłatków na wigilijny stół. Do naszych domów zapukają bracia Wawrzyniec i Rajmund. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na regulowanie rachunków za prace renowacyjne, a także malowanie nowej panoramy do szopki bożonarodzeniowej. Wszystkim już teraz szczerze dziękujemy. Opłatki będzie można też nabyć w zakrystii.
 
3. W tym tygodniu zakończyła się renowacja krzyża, który znajduje się na zewnątrz Bazyliki od strony Urzędu Wojewódzkiego. We wtorek z renowacji została też odebrana sukienka Matki Bożej, którą będzie można oglądać w cudownej kaplicy już od I Niedzieli Adwentu. Obecnie kończą się też prace nad renowacją krzyża misyjnego i przygotowywane są nowe gabloty na wota dziękczynne składane Matce Bożej. Już za kilka dni na swoje miejsce wrócą też odczyszczone „złote róże”. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają te inicjatywy swoimi modlitwami i pomocą finansową.
 
4. Z wielką radością informujemy, że w Roku Wiary w naszej Bazylice można codziennie dostąpić łaski odpustu, który można ofiarować za siebie, albo za jedną osobę zmarłą. Warunki odpustu:
-   uczestnictwo w dowolnym nabożeństwie, medytacja lub jakkolwiek modlitwa;
-   odmówienie „Ojcze nasz”, wyznanie wiary, oraz modlitwa do Matki Bożej lub jakiegoś świętego;
-   wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
-   przyjęcie komunii świętej;
-   modlitwa w intencjach Ojca świętego.
 
5. W Roku Wiary zachęcamy do codziennej medytacji Słowa Bożego, a także do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego. W naszym kiosku klasztornym można zakupić egzemplarze Biblii, a także wiele interesujących książek z zakresu życia duchowego. Dostępne są już lampiony adwentowe.
 
6. Informujemy, że Centrum Medyczne „Medyk” przy ul. Szopena w Rzeszowie wykonuje do końca roku bezpłatne badania mammograficzne oraz kolonoskopowe jelita grubego, celem wczesnego wykrycia chorób nowotworowych.
 
7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy;
-   we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
-   we środę – wspomnienie Ofiarowania NMP;
-   we czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej; w tym dniu w naszych modlitwach będziemy szczególnie pamiętać o organiście naszej Bazyliki – p. Michale Legowiczu, a także chórze mieszanym;
-   w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 
8. W przyszłą niedzielę, 25 listopada o g. 13. 00 Teatr Młodych działający przy naszej Bazylice, wystawi sztukę pt. „Gość oczekiwany” wg Zofii Kossak-Szczuckiej. Przedstawienie odbędzie się w auli bł. Jana Pawła II i będzie trwało około 45 minut.
 
9. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.