Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
33 Niedziela Zwykła
1. Zgodnie z prośbą ks. bp Jana Wątroby, ordynariusza naszej Diecezji, w dniu dzisiejszym zachęcamy do modlitwy i pomocy materialnej dla Filipin zniszczonych przez tajfun. Datki na ten cel będzie można złożyć do puszki przed Bazyliką.
 
2. Składamy też serdeczne podziękowania za składkę z zeszłego tygodnia, która była przeznaczona na rzecz chrześcijan prześladowanych w Nigerii. Zebraliśmy 1570 złotych.
 
3. W tym tygodniu kończy się ośmiotygodniowe Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym działającą przy naszym klasztorze. Wzięło w nim udział około 450 osób z Rzeszowa oraz jego bliższych i dalszych okolic. Uczestnicy rekolekcji w zeszłą środę przystąpili do modlitwy o wylanie Ducha Świętego, a wcześniej oddali swoje życie Jezusowi Chrystusowi. Dziękujemy Witkowi Wilkowi, który głosił konferencje seminaryjne, a także animatorom grupek dzielenia i osobom odpowiedzialnym za organizację seminarium. Owoce tego czasu oddajemy Matce Bożej Rzeszowskiej.
 
4. Informujemy, że klasztor otrzymał zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na instalację pancernej szyby mającej stanowić dodatkową ochronę dla cudownej figury Matki Bożej Rzeszowskiej wraz z nowym napędem dla zasłony i sterowaniem. Koszt przedsięwzięcia wyniesie około 25 tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy tę inicjatywę wspierają swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi.
 
5. Dzisiaj w po Mszy o g. 12.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które od jutra przez braci Wawrzyńca i Bonifacego będą roznoszone wśród mieszkańców naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji pokryją część kosztów instalacji zabezpieczającej cudowną figurę. Odwiedziny braci rozpoczynać się będą o g. 16.00 wg następującego harmonogramu:
-  poniedziałek – ul. Podchorążych;
-  wtorek – ul. Szwoleżerów i Sienkiewicza 3;
-  środa – ul. Sienkiewicza 1 i 2 oraz Konopnickiej 2;
-  czwartek – ul. Marszałkowska 9, 12, 14 i 16, kochanowskiego 31 oraz Sienkiewicza 5, 7 i 9;
-  piątek – ul. Konopnickiej 1, 3, 4, 6, 7, 8 i 10.
 
6. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. W tym dniu chór naszej Bazyliki będzie śpiewał podczas Mszy świętej o 18.30. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zespołom pełniącym posługę muzyczną w naszym kościele, a zwłaszcza panu organiście Michałowi Legowiczowi za jego oddaną pracę i pomoc w przeżywaniu spotkania z Bogiem w czasie Mszy świętych i nabożeństw.
 
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to też dzień zakończenia Roku Wiary. Bardzo prosimy, aby na Mszę świętą przynieść ze sobą świece.
 
8. Jeszcze dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
 
9. Na zakończenie odczytamy komunikat Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie:
W ostatnim czasie, na terenie Rzeszowa wzrosła liczba przestępstw dokonywanych przez osoby podające się za pracowników spółdzielni mieszkaniowych, kominiarzy, hydraulików. Sprawcy działają w śródmieściu, wybierając osiedla i bloki zamieszkałe przez osoby w podeszłym wieku. Poruszają się w grupach dwu lub trzy osobowych. Pod pretekstem przeglądu bądź czyszczenia instalacji domowych wchodzą do mieszkań. „ Usługę" oferują bezpłatnie po okazaniu odcinka emerytury lub renty.
Po wejściu do mieszkania proszą właściciela o pomoc np. w zabezpieczeniu wentylacji przed wydostającymi się zanieczyszczeniami lub obserwowaniem pojawiających się wycieków. W tym czasie intruzi przeszukują mieszkanie. Kradną pieniądze i biżuterię. Po kradzieży wychodzą informując, że wszystko jest w porządku.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Policja apeluje do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe zapewnijmy sobie obecność sąsiada, lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach.
W przypadku podejrzeń, co do osób usiłujących wejść do mieszkania należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr telefonu 997 lub 112.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.