Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
33 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj w naszej Małej Ojczyźnie jaką jest Podkarpacie z jego stolicą, przeżywamy Wybory Samorządowe. Człowiek wierzący poprzez oddany głos i osobiste zaangażowanie w sprawy społeczne, może wyrażać swój światopogląd i promować prawdziwe, ewangeliczne i chrześcijańskie wartości. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
 
2.Dzisiejszej Niedzieli gościmy pośród nas O. Fabiana, który pracował w naszym sanktuarium, oraz O. Augustyna, którzy głoszą kazania. Towarzyszą im dwaj bracia klerycy: brat Kapistran i nasz parafianin brat Maksymin. Przybywają, aby uwrażliwić nas na sprawę nowych powołań, a także potrzebę zaangażowania w pracę z młodzieżą. Po Mszach św. rozprowadzają foldery i ulotki, oraz zbierają do puszki dobrowolne ofiary na rozwój naszego Ośrodka Młodzieżowo - Powołaniowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z góry gorąco dziękujemy za wsparcie tego dzieła
 
3. Pośród nas witamy również brata Eligiusza z Kalwarii Zebrzydowskiej, który w najbliższym tygodniu wraz z bratem Wawrzyńcem będzie roznosił opłatki wigilijne do rodzin naszej parafii. Opłatki roznoszone przez braci mają inny wymiar niż te zakupione przy supermarkecie. Są pobłogosławione i są wyrazem waszej duchowej jedności z nami także przy wigilijnym stole. Dobrowolne ofiary złożone na ręce braci, przeznaczone będą na potrzeby naszego Sanktuarium. Bracia roznosić będą opłatki od 17 do 27 listopada od godz. 16. Plan ich odwiedzin w waszych domach zamieszczony jest w gablocie. Będziemy wdzięczni za życzliwe ich przyjęcie, a za złożone ofiary z góry dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie.
 
4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek ubiegłej Niedzieli, na prześladowany Kościół w Syrii. Zespół Caritas zebrał na ten cel kwotę: 3 120 złotych.
 
5. Wewtorek, 18 listopada, przeżywać będziemy100. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki diecezji. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00 w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. Zachęcamy  też do obejrzenia w kinie wartościowych filmów: o  błogosławionej Karolinie, oraz filmu Mateo mówiącego o egzorcyście, przez którego Bóg uwolnił wiele osób z mocy szatana.
 
6. W przyszłą Niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla, w bazylice po Mszach św. (z wyjątkiem godz. 6 i 7.30), nasza Franciszkańska Młodzież Oazowa będzie przedstawiała przygotowaną przez siebie pantomimę pt: „Uwolnij mnie Panie”, ukazującą działanie grzechu w życiu człowieka
 
7.Gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszego klasztornego kiosku, który w Niedziele czynny będzie od godz. 7 do 13.30, abyście mogli zakupić prasę katolicką, oraz w tygodniu po Mszach św., kiedy można będzie dokonać prenumeraty czasopism, a także zapoznać się z innymi artykułami, które można będzie w nim zakupić.
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ, we wtorek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w środę – bł. Salomei, zakonnicy, w czwartek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w piątek – wspomnienie ofiarowania NMP, w sobotę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów i muzyki kościelnej
 
9. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Jerzy Rzucidło, zam. przy ul. Marszałkowskiej 15. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.