Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
34 Niedziela Zwykła, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1.Dzisiaj w naszej bazylice po Mszach św., począwszy od godz. 9 - tej, Franciszkańska Młodzież Oazowa będzie przedstawia przygotowaną przez siebie pantomimę pt: „Uwolnij mnie Panie”, ukazującą działanie grzechu w życiu człowieka
 
2. W imieniu O. Prowincjała serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszek na rozwój naszego Ośrodka Młodzieżowo - Powołaniowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas kwesty zebrano  2 776 złotych.
 
3. Do najbliższego czwartku trwać będzie roznoszenie opłatków na stół wigilijny przez naszych braci: Wawrzyńca i Eligiusza. Plan ich odwiedzin w waszych domach zamieszczony jest w gablocie. Jesteśmy wdzięczni za życzliwe ich przyjęcie, a za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. W związku z remontem domofonów w bloku nr 1 przy ul. Sienkiewicza braciom nie wszędzie udało się pozostawić opłatki. Te rodziny czy osoby, do których bracia z powodu remontu nie doszli, zapraszamy do zakrystii.
 
4. W czwartek 27 listopada do każdego egzemplarza Naszego Dziennika będzie dołączony poświecony cudowny medalik jaki Matka Boża poleciła propagować św. Katarzynie Laboure. Nasz Dziennik od 18 listopada zamieszczał będzie również tekst Nowenny.
 
5. 30 listopada – w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na prezenty mikołajkowe dla dzieci z rodzin wielodzietnych w naszej parafii a potrzebujących wsparcia.
 
6. W przyszłą Niedzielę przypadają Imieniny naszego o. Andrzeja Kałamarza. O. Andrzejowi, który jest  seniorem naszej zakonnej wspólnoty składamy serdeczne podziękowania za wszelkie dobro, które wnosi w nasze życie, oraz za cierpliwą i ofiarną posługę w konfesjonale. Równocześnie życzymy Mu zdrowia i wielu łask Bożych. Tych, którzy chcieliby dostojnego solenizanta otoczyć szczególną modlitwą zapraszamy na Mszę św. Imieninową 29 listopada o godz. 18.30.
 
7. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę św. Roratnią ku czci Matki Najświętszej sprawowaną codziennie w cudownej kaplicy o godz. 6 rano oraz wieczorem na nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP od soboty 29 listopada.
 
8. Również w przyszłą Niedzielę, jak słyszeliśmy w Komunikacie Episkopatu rozpoczniemy Rok Życia Konsekrowanego. W naszej diecezji osoby konsekrowane rozpoczną ten rok w Rzeszowskiej Katedrze o godz. 15, pod przewodnictwem pasterza diecezji, ks. Bpa Jana Wątroby. Zapraszamy do współudziału w modlitwie.
 
9. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszego klasztornego kiosku, który w Niedziele czynny jest od godz. 7 do 13.30, abyście mogli zakupić prasę katolicką, oraz w tygodniu po Mszach św., kiedy można dokonać prenumeraty czasopism, a także zakupić książki, kalendarze i dewocjonalia.
 
10. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, w środę – św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera, w czwartek – św. Franciszka Fasaniego, kapłana, w sobotę – Święto Wszystkich Św. Zakonu Serafickiego.
 
11. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Adam Juruś, zam. przy ul. Grunwaldzkiej 24. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.