Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
34 Niedziela Zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1. W ubiegłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę do puszek na mikołajowe paczki dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dzięki Waszej życzliwości zebrano 2459 zł. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania i zapewniamy o modlitwie.
 
2. Dziś obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej oraz czcimy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji Panu Michałowi, naszemu organiście oraz członkom Chóru wyrażamy wdzięczność za ubogacanie liturgii i życzymy, aby ta posługa przynosiła jak najwięcej satysfakcji i duchowych owoców. Jutro (23 listopada) o godz. 19.00 w Centrum Bernardyńskim odbędzie się spotkanie Chóru, na które zapraszamy chętnych nowych kandydatów mogących powiększyć jego szeregi (szczególnie potrzeba głosów męskich).
 
3. Zapraszamy na koncert z okazji Jubileuszowych Dni Papieskich, który odbędzie się w naszej Bazylice 28 listopada (sobota) po Mszy św. wieczornej o 18.30. Koncert wykonają artyści scen operowych i teatrów dramatycznych oraz Krakowski Kwartet Smyczkowy. Wstęp wolny.
 
4. Za tydzień 1 Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Natomiast 8 grudnia Ojciec Święty Franciszek rozpocznie w Bazylice Świętego Piotra Rok Święty Miłosierdzia, a w III niedzielę Adwentu, 13 grudnia rozpoczniemy  Rok Miłosierdzia w Katedrze. O godz. 16.30 - wprowadzenie w uroczystość, o 17.00 - otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza św.  Do udziału zaproszeni są kapłani oraz przedstawicieli parafii, zwłaszcza młodzież i wolontariusze ŚDM.
 
5. Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie naszych Braci z opłatkami, jak też za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczymy na renowację wielkiego ołtarza. W tym tygodniu odwiedzą oni następujących Parafian:
- w poniedziałek ul. Marszałkowska 15, ul. Konopnickiej 12,14
- we wtorek ul. Syrokomli, Różana, ks.Jałowego i Sokoła
- w środę ul. Sobieskiego, Asnyka, Grottgera, Grunwaldzka, Bernardyńska i Jabłońskiego7
W razie nieobecności w domu poświęcone opłatki można nabywać także w zakrystii.
 
6. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
- we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników
- w czwartek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana
- w piątek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, kapłana
- w sobotę – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, kapłana
 
7. Nabożeństwa wypominkowe są codziennie o 17.30, a po nim Msza św. za polecanych zmarłych.
 
8.  Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, dewocjonalia oraz kalendarze na rok 2016.
Autor:AS / 2015-11-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.