Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
34 Niedziela Zwykła. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1. Dzisiaj o g. 13. 00 Teatr Młodych działający przy naszej Bazylice, wystawi sztukę pt. „Gość oczekiwany” wg Zofii Kossak-Szczuckiej. Przedstawienie odbędzie się w auli bł. Jana Pawła II i będzie trwało około 45 minut.Grupa działa pod kierunkiem o. Konstancjusza.
 
2. Trwa roznoszenie opłatków na wigilijny stół.Harmonogram odwiedzin braci Wawrzyńca i Rajmunda dostępny jest na afiszu w przedsionku kościoła i przy kancelarii. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.  
 
3. Zespół „Caritas”działający przy naszym klasztorze zaprasza w poniedziałek od 15.30 do 17.30 po artykuły spożywcze. Pomoc przeznaczona jest dla najuboższych rodzin z terenu naszej parafii.
 
4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będzie o. Andrzej Kałamarz. Dziękując czcigodnemu Solenizantowi za jego posługę w Sanktuarium, życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. Msza święta imieninowa zostanie odprawiona w piątek o 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Już dzisiaj zapraszamy na roraty, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o 6.00. Wzorem roku ubiegłego prosimy o zaopatrzenie się w lampiony lub świece z okapnikami. Bardzo praktyczne lampiony można zakupić w naszym kiosku klasztornym.
 
6. Miesiąc grudzień w naszej Bazylice będzie obfitował w specjalne nabożeństwa i uroczystości, a także spotkania o charakterze formacyjnym. Najważniejszym wydarzeniem będzie inauguracja Wielkiego Jubileuszu 500-lecia Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Dokona się ona w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP(8 grudnia) w czasie Mszy świętej o 12.00.
 
7. We wtorek 4 grudnia zapraszamy na pierwszą katechezę audiowizualną, której gościem będzie publicysta tygodnika „Uważam Rze”– Igor Janke. Nasz gość przedstawi postać, niezłomnego premiera Węgier, który kieruje swoim państwem bazującna wartościach chrześcijańskich.Tytuł spotkania: „Rewolucja Viktora Orbána”.  Druga katechezabędzie miała miejsce 11 grudnia i będzie to świadectwo Ani Golędzinowskiej, byłej modelki i celebrytki.
 
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio;
-   we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego;
-   we środę – wspomnienie św. Jakuba z Marchii;
-   we czwartek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
-   w piątek – święto św. Andrzeja, Apostoła;
-   w sobotę – z okazji I soboty miesiąca odwiedzimy chorych w naszej parafii; na 9.00 zapraszamy na Mszę świętą, a potem nabożeństwo ku czci Matki Bożej
 
9. W kiosku klasztornymmożna nabyć prasę katolicką oraz książki o tematyce religijnej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł ks. Tomasza Jaklewicza, pt. „Inny Król”, nawiązujący do odczytanego dzisiaj listu Episkopatu Polski.
 
10. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.