Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Adwentu
1. Zbliżają się Święta, na które dzięki waszej hojności przygotowaliśmy 284 pokaźne paczki dla ubogich osób i rodzin naszej parafii. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dary, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud i poświęcony czas. Dzisiaj Caritas po Mszach św. rozprowadza świece  zbierając fundusz na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 
2. Dzisiaj w naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzi O. Zefiryn, opiekun Wspólnot: Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Św. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, otaczając go naszą modlitwą. Zapraszamy też na Mszę św. imieninową w najbliższy wtorek o godz. 18.30.
 
3. W czwartek 24 grudnia w swoje 78 urodziny, Mszy św. Roratniej  o godz. 6 będzie przewodniczył Ks. Bp senior, Kazimierz Górny. Polecamy go waszej modlitwie i zapraszamy na Eucharystię do Cudownej Kaplicy Matki Bożej.
 
4. Przed nami piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego, gorąco zachęcamy, aby poprzez spowiedź sakramentalną pojednać się z Bogiem i ludźmi. Bóg w Roku Miłosierdzia daje nam szczególny czas łaski darmo danej, ale przechodząc przez Bramę Miłosierdzia musimy sobie uświadomić, że Bóg również od każdego z nas oczekuje nawrócenia, poprawienia relacji z bliźnimi i pochylenia się nad drugim człowiekiem. Chrystus w kazaniu na Górze Błogosławieństw mówi: miłosierni miłosierdzia dostąpią.
 
5. W naszym Sanktuarium od dziś do 23 grudnia spowiadamy ciągle od godziny 6 rano do 19 wieczorem. W dniu 24 grudnia spowiadać będziemy od godz. 6 do 12, potem kościół zostanie zamknięty, aby go posprzątać i przygotować na święta.
 
6. 24 grudnia przypada wigilia Bożego Narodzenia, postarajmy się zachować polską tradycję: spożywajmy pokarmy bezmięsne i zachowajmy abstynencję od alkoholu.
 
7. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki, oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, a znajdującym się w trudnej sytuacji.
 
8. Porządek Mszy św., zarówno w pierwszy jak też i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, niedzielny.
 
9. Za tydzień, 27 grudnia w Niedzielę św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby.  Zapraszamy w tym dniu do Rzeszowskiej Katedry na godz. 17, na Eucharystię pod przewodnictwem naszego solenizanta, którego polecamy waszej osobistej modlitwie.
 
10. Tradycyjnie już, w naszej parafii Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę rozpoczniemy 7 stycznia po Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
 
11. W kiosku klasztornym można zakupić prasę katolicką, książki oraz inne dewocjonalia, natomiast w opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii.
 
12. Dzisiaj jeszcze o godz. 18 Niedzielne Nieszpory, serdecznie zapraszamy.
 
13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Emil Marek z ul. Konopnickiej 3.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.