Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Adwentu
1.Dziękujemy asyście procesyjnej i wszystkim wiernym za udział w Uroczystości i Oktawie Niepokalanego Poczęcia NMP.
 
2. W tym tygodniu zostały rozdane paczki świąteczne i żywnościowe potrzebującym rodzinom z parafii. Na ten cel do wystawionego kosza, przez Was, Bracia i Siostry, zostało złożone 524 kg żywności i artykułów chemicznych. Wszystkim dziękujemy, zapewniamy o modlitwie a Msza św. w int. wszystkich ofiarodawców na rzecz Caritas zostanie(-ła) odprawiona dziś o godz. 15.00. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś nadal po każdej Mszy św świece na stół wigilijny w ramach akcji „Płomień Miłosierdzia” i „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 
3. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na Msze św. Roratnie z kazaniem sprawowane codziennie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o godzinie 6.00. Dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 16.30 są Roraty dla dzieci. Wieczorem odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
W Wigilię 24 grudnia w dniu swoich urodzin Mszy św. o 6.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny a my otoczymy go nasza modlitwą.
 
4. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzi o.Zefiryn, opiekun Wspólnoty Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym oraz spowiednik sióstr zakonnych. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy też na Mszę św. i modlitwę w jego intencji w najbliższy wtorek o godz. 18.30.
 
 5. Katechezy kursu przedmałżeńskiego rozpoczniemy w naszej parafii 5 stycznia 2017r. o godz. 19.15. Spotkanie w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym (wejście od strony ogrodów). Kurs prowadzi o. Marian Wachowicz, wikariusz parafii.
 
6. Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” w IV rocznicę śmierci Ks. Abp Ignacego Tokarczuka organizuje wyjazd do Przemyśla w dniu 29 grudnia br. godz. 7.30 (z parkingu obok naszego kościoła). Zapisy do 22 grudnia. Szczegóły w gablocie.
 
7. W środę 21 grudnia o godz. 14.00 na Rynku odbędzie się misterium Wigilii Bożego Narodzenia organizowane przez Miasto.
 
8. Rozpoczynamy spowiedź przedświąteczną. Od poniedziałku do piątku spowiadamy ciągle od 6.00 do 19.00. W sobotę (Wigilię) od 6.00 do 12.00. Prosimy, aby Sakramentu Spowiedzi nie pozostawiać na ostatnią chwilę. Pojednanie z Bogiem i ludźmi jest warunkiem dobrego przeżycia nadchodzących Świąt.
 
9. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
- w sobotę – Wigilię Narodzenia Pańskiego, zgodnie z tradycją zachowajmy w tym dniu post od mięsa, abstynencję od alkoholu, śpiewajmy kolędy przy wigilijnym stole.
W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej.
Zapraszamy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom oczekującym narodzin dziecka i w trudnej sytuacji.
 
10. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i św. Szczepana – porządek mszy św. niedzielny.
 
11. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz dekoracje świąteczne i dewocjonalia.
 
12. Zapraszamy dziś na śpiewane Nieszpory o godz. 18.00.
 
13. W tym tygodniu odeszła do Pana: +Stanisława Chmiel z ul. Sienkiewicza 2. Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2016-12-18
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.