Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Adwentu
1. Trwa przedświąteczna spowiedź. Dzisiaj spowiadamy od 6.00 do 19.00. Jutro spowiedź – od 6.00 do 12.00. Potem kościół zostanie zamknięty i poddany ostatnim przygotowaniom na święta Narodzenia Pańskiego. Informujemy też, że w czasie świąt nie będziemy pełnić posługi w konfesjonale.
 
2. Zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę świętą roratnią, którą jutro o 6.00 odprawi  ks. bp Kazimierz Górny.
 
3. Jutro wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnych polskich zwyczajów. W tym dniu staramy się pojednać z naszymi wrogami, a także zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie wieczerzy, przed połamaniem się opłatkiem, modlimy się wspólnie i odczytujemy fragment Pisma świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Niedopuszczalne jest spożywanie alkoholu w czasie wieczerzy i przed pasterką. Niech ten niezwykły wieczór będzie wypełniony atmosferą życzliwości i wzajemnej miłości, a nasze domy rozbrzmiewają kolędami. Nie zapomnijmy też o tych, którzy pozostają samotni w domach.
 
4. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny.
 
5. Pasterkaw naszej Bazylice rozpocznie się o północy. Tuż przed nią zostanie odsłonięta szopka z nową panoramą i nowym układem figurek. Taca z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 
6. W dzień Bożego Narodzenia, jak i w drugi dzień świąt – Msze święte w naszej Bazylice sprawowane będą wg porządku niedzielnego. W pierwszym dniu o 7.30 Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. bp Edward, natomiast w drugi dzień gościć będziemy biskupa Kazimierza.
 
7. We czwartek zakończyliśmy przedświąteczną akcję przygotowania paczek żywnościowych dla ubogich rodzin i osób z naszej parafii. W tym roku, dzięki Waszej życzliwości, a także zaangażowaniu członków Zespołu „Caritas”, Odnowy w Duchu Świętym i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej udało się przygotować 120 paczek żywnościowych. Naszą pomocą objęliśmy ponad 340 osób. Ogromnym wsparciem były datki składane na tacę w czasie rorat. W ten sposób zebraliśmy ponad 4900 złotych. W imieniu ubogich składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tak obfitej pomocy.
 
8. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć świece „Caritas”, kalendarze jubileuszowe z naszego Sanktuarium, a także miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” poświęcony w całości Wielkiemu Jubileuszowi, który świętujemy w naszym kościele.
 
9. Dzisiaj też Młodzież Franciszkańska organizuje kiermaszwłasnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby duszpasterstwa młodzieży przy naszej Bazylice.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.