Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Adwentu
1.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Kościół na Wschodzie. Zebranych zostało 3980 złotych.
 
2. Zbliżają się Święta, na które staraliśmy się wesprzeć ubogie rodziny naszej parafii, poprzez przygotowanie dla nich paczek. Ze złożonych do kosza art. spożywczych, zebranych przy sklepie Biedronka, oraz zakupionych z ofiar ze skarbonki św. Antoniego, wydano dla 300 osób paczki o łącznej wadze 1600 kilogramów. Nadto Parafialny Zespół Caritas rozdzielił wśród ubogich otrzymane z diecezjalnej Caritas jabłka – 1420 kg i marchew – 300 kilogramów. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dary, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud i poświęcony czas. W intencji ofiarodawców i członków Caritas, w dniu 6 stycznia o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św.
 
3. W kiosku klasztornym są do nabycia adwentowe świece Diecezjalnej Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla dzieci potrzebujących wsparcia. Zachęcamy również do zakupu pamiątek z naszego sanktuarium, oraz prasy katolickiej.
 
4. Zarówno dzisiaj, jak też w najbliższe dni, po każdej Mszy św. można w zakrystii zaopatrzyć się w opłatki.
 
5. W środę 24 grudnia w swoje 77 urodziny Mszy sw. Roratniej będzie przewodniczył Ks. Bp senior, Kazimierz Górny, polecamy go waszej modlitwie.
 
6. Przed nami piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego, gorąco zachęcamy, aby poprzez spowiedź sakramentalną pojednać się z Bogiem i ludźmi. W naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej codziennie do 23 grudnia włącznie spowiadamy ciągle od godziny 6 rano do 19 wieczorem. W dniu 24 grudnia spowiadać będziemy od godz. 6 do 12, potem kościół zostanie zamknięty, aby go posprzątać i przygotować na święta.
 
7. 24 grudnia przypada wigilia Bożego Narodzenia, postarajmy się zachować polską tradycję: pokarmy bezmięsne i abstynencja od alkoholu.
 
8. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.
 
9. Porządek Mszy św., zarówno w pierwszy jak też i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jak w każdą Niedzielę. Ponieważ święto św. Szczepana wypada w piątek, Episkopat udziela dyspensy od pokarmów mięsnych..
 
10. W sobotę, 27 grudnia  przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.  Zachęcamy do modlitwy w tych dniach  w intencji naszego Pasterza. Spotkanie imieninowe dla  przedstawicieli duszpasterstw  i grup, oraz kapłanów będzie miało miejsce w sobotę, 27 grudnia. Ks. Biskup odprawi  Mszę  św. w Katedrze o godz. 18.00, a po niej odbędzie się spotkanie w Sali papieskiej. Zapraszamy do udziału.
 
11. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XI Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie w naszej Bazylice o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno -muzyczny w wykonaniu młodzieży a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta.
Autor:AS / 2014-12-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.