Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela wielkanocna
1.Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna  Tydzień Modlitw o Powołania Duchowne.   Zachęcamy do modlitwy w intencji  tegorocznych maturzystów, aby dobrze rozeznali swoją życiową drogę, o  powołania do życia zakonnego i  do  kapłaństwa. Możemy osobiście podjąć modlitwę w intencji powołań i powołanych przez włączenie się w Duchowe Dzieło Pomocy Powołaniom – deklaracje są półkach pod chórem. Natomiast we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w tej intencji.
 
2. Dziś także przypada IX Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. „Z odnowionym sercem w drogę” - to hasło, które nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Tylko nasza osobista przemiana i rzetelna troska o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, mogą gwarantować polepszenie bezpieczeństwa na naszych drogach.
 
3. W poniedziałek 27 kwietnia przypada 1 rocznica kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Wieczorem Msza św. z kazaniem, a po niej ucałowanie relikwii.
 
4. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci, w dniu 13 czerwca. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
 
5. W środę, 29 kwietnia, 800 duchownych, w tym 30 biskupów, odprawi Mszę św. w byłym obozie koncentracyjnym w Dachau w 70. rocznicę wyzwolenia obozu przez wojska amerykańskie. Z naszej diecezji również będzie delegacja.
 
6. W czwartek, 30 kwietnia, swoje imieniny zakonne obchodzi o. Marian Wachowicz, wikary parafii. Życząc solenizantowi błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.30.
 
7. W piątek o godz. 18 rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, na które serdecznie zapraszamy.
 
8. 1 maja czcimy świętego Józefa Rzemieślnika, który uczy nas rzetelnej pracy i szacunku do pracy, poprzez którą również mamy zdobywać świętość. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nie mają pracy.
 
9. Biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja.
 
10. W sobotę, 2 maja,  przeżywamy  Dzień  Flagi. Zachęcamy, aby wywiesić i uhonorować Flagę Narodową. Są dwa powody historyczne, dla których parlament Polski w 2004 roku ustanowił Dzień Flagi Rzeczpospolitej właśnie na 2 maja. Po pierwsze, to właśnie tego dnia zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego wówczas przez władze święta 3 maja.
 
11. Kongregacja ds. Kultu Bożego w Watykanie na prośbę Episkopatu Polski zezwoliła, aby z racji Niedzieli Wielkanocnej przypadającej na 3. Maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 przenieść na sobotę 2 maja. Dlatego też w naszym kościele w sobotę będzie świąteczny porządek Mszy św. (nie będzie Mszy św. o 12 i o 15).
 
12. W niedzielę, 3 maja, uroczystości patriotyczne 3 Maja – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości w Rzeszowie: Msza św. o godz. 9.30 w Farze, a po niej dalsza część na Rynku.
 
13. Niedziela 3 maja jest również Dniem modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą, aby i oni nie zapominali o polskich korzeniach i narodowych tradycjach.
 
14. Diecezjalne Centrum ŚDM 2016, gorąco prosi wszystkich o przyjecie na kilka dni Młodych Pielgrzymów z zagranicy w 2016 roku. Chodzi głównie o zapewnienie noclegu dla dwóch, trzech czy czterech osób (dziewcząt lub chłopców), bowiem w ciągu dnia młodzież realizować będzie swój program w kościołach i w szkołach. Do końca kwietnia musimy podać adresy tych rodzin i mieszkań. Do tej pory bardzo mało rodzin z naszej parafii zgłosiło swoją gotowość takiej gościny. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 
15. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 16 spowiedź dzieci, a następnie Msza św. dla nich. W sobotę odwiedziny chorych w parafii.
 
16. W poniedziałek i wtorek parafialny zespół Caritas będzie wydawał jabłka. Ze względu na duże ilości jabłek jakie otrzymaliśmy poprzez diecezjalny Caritas, owoce rozdzielane będą dla wszystkich chętnych rodzin i osób samotnych w parafii. Ponieważ musimy złożyć sprawozdanie z tych darów, bardzo prosimy, aby mieć ze sobą dowód osobisty. Jabłka będą wydawane w Centrum Bernardyńskim od strony Ogrodów; w poniedziałek od godz. 12 do 19 i we wtorek od godz. 9 do 18. Serdecznie zapraszamy.
 
17. Dzisiaj jeszcze o godz. 18 Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.