Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela wielkanocna
1. Wczoraj z klasztoru w Radecznicy do naszej rzeszowskiej wspólnoty zakonnej przybył o.Oskar Poździk. Witając go serdecznie, życzymy mu zarazem wielu łask Bożych i opieki M.B. Rzeszowskiej w posłudze duszpasterskiej w tym Sanktuarium.
 
2. Osobiście lub za pośrednictwem mediów przeżywaliśmy Główne Uroczystości jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski, nadal jednak trwa rok jubileuszowy. Zachęcamy do osobistego pochylenia się nad tajemnicą chrztu świętego i jego rolą w naszym życiu. Zapraszamy na ogólnopolskie sympozjum naukowe: Wiarygodne oblicze Kościoła w Polsce. 1050. Rocznica chrztu, które odbędzie się w czwartek 21 kwietnia 2016 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a w godz. 9.00-12.30. Wstęp wolny.
 
3. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież naszej diecezji do udziału w Patriotycznym Dniu Młodzieży w 1050 rocznicę Chrztu Polski, w sobotę 23 kwietnia, o godz. 9.30. W programie: Msza św. pod przewodnictwem Bpa Jana Wątroby w rzeszowskiej Farze, gra miejska (grupy do 15 osób) i poczęstunek. Zachęcamy grupy parafialne, a także  gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału.
 
4. W dniach 22-24 kwietnia odbędzie się pielgrzymka akademicka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w piątek o godz. 20.30 w kaplicy Matki Bożej. Zakończenie w Niedzielę o godz. 9.00. 
 
5. W niedzielę 24 kwietnia po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty Franciszek liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę. Zbiórka zostanie przekazana za pośrednictwem Nuncjatury do Sekretariatu Stanu w Rzymie.
 
6. W ramach obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski Filharmonia Podkarpacka zaprasza na koncert “Woła nas Pan”, w poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 19.30, w kościele pw. św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie (Fara). Muzyka: Włodzimierz Korcz. słowa: Ernest Bryll. Wystąpią: Alicja Majewska, Dorota Osińska, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki. Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmoni Podkarpackiej. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!
 
7. W dniach 6-8 maja br. zapraszamynaRekolekcje dla małżeństw w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25. Rekolekcje są skierowane do małżonków, którzy mają trudności w poczęciu dziecka, lub którzy utracili swoje dzieci przed narodzinami. Bliższe informacje na stronie tabor.rzeszow.pl
8. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne z naszej diecezji do Częstochowy na coroczneRekolekcje i Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia. Odbywać się one będą w dniach 20 -22 maja b.r.
 
9. Nasz Chór przyklasztorny istniejący już 32 lata pilnie potrzebuje wzmocnienia o nowe głosy; zarówno męskie jak i kobiece, aby mógł nadal istnieć i działać. W każdy poniedziałek o godz. 19 w naszym Bernardyńskim Centrum odbywają się ćwiczenia chóru, serdecznie zapraszamy nowych kandydatów, którzy lubią śpiew i muzykę.
 
10. Gorąco zachęcamy do obejrzenia w kinie Helios lub Zorza, pięknych i wartościowych filmów: Bóg nie umarł 2”, oraz „Cuda z nieba”.
 
11. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej. W dzisiejszym tygodniku Niedziela zamieszczony jest wywiadem z o. Rafałem, misjonarzem miłosierdzia.
 
12. Zapraszamy na 9-cio wtorkową Nowennę do św. Antoniego. We wtorki o godz.9.00 na Msze św. z kazaniem, które głosi o. Marian. W sobotę Urocz. Św. Wojciecha,biskupa, głównego Patrona Polski.
 
13. Dziś śpiewane Nieszpory o godz. 18.00.
 
14. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. + Zofia Waląg-Panek zam. ul.Marszałkowska 16. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.